زنگ پایان

اصلاح سیاست ارزی؛ محرک اصلی رشد بورس

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 20 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورس تهران در روز یکشنبه متعادل و منفی دنبال شد. شاخص کل با افت ۴،۶۵۳ واحدی (معادل ۰.۲۸ درصد) عدد یک میلیون و ۶۵۲ هزار واحدی را در‌ پایان ثبت کرد. شاخص کل هم‌وزن که نماینده سهام کوچکتر بازار است، نیز شرایط مشابهی داشت و با افت ۰.۳۹ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد سهام در کانال ۹ هزار میلیارد تومانی قرار گرفت و در نهایت عدد ۹،۰۶۰ میلیارد تومانی را به ثبت رساند. در بین صنایع خودرو و قطعات، شیمیایی و فلزات اساسی و در بین نمادها خودرو، پالایش و شتران بیشترین ارزش معاملات را داشتند. در دومین روز کاری بهمن ماه شاهد خروج پول اشخاص حقیقی از بازار سهام بودیم و حدود ۴۸۸ ميليارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد. بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای فروژ و شبندر بود. حقوقی‌ها هم بیشترین خالص خرید را در نمادهای حکشتی و خاور داشتند.

در برنامه زنگ پایان امروز همراه با علی سامانی‌فرد، کارشناس ارشد بازار سرمایه، به بررسی روند فعلی، چشم‌انداز آتی و متغیرهای اثرگذار بر کلیت بورس تهران پرداختیم.

در بخش دوم برنامه نیز همراه با حسین شیبانی، کارشناس بازارهای مالی بین‌الملل به بررسی آخرین تحولات بازارهای جهانی و کامودیتی‌ها در هفته گذشته پرداختیم.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر