تحلیل بنیادی یا فاندامنتال چیست؟ روش های یادگیری تحلیل بنیادی

تحلیل بنیادی یا فاندامنتال چیست؟ روش های یادگیری تحلیل بنیادی
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

تحلیل بنیادی یا تحلیل فاندامنتال (Fundamental Analysis)، از روش‌هایی است که برای تحلیل بورس مورد استفاده قرار می‌گیرد. در اصول سرمایه‌گذاری، افراد می‌توانند با کمک این روش، ارزش واقعی سهام یک شرکت را محاسبه کرده و خرید و فروش آگاهانه‌تری داشته باشند. در ادامه این مطلب به مفهوم و روش آموزش تحلیل بنیادی آن خواهیم پرداخت.

روش‌های یادگیری تحلیل بنیادی

تحلیل ریشه‌ای یک کسب‌وکار، برای شروع سرمایه‌گذاری موفق، شاید کمی پیچیده به نظر برسد. اما امروزه، راه‌های زیادی برای اموزش تحلیل فاندامنتال وجود دارد که در ادامه، به مهم ترین این روش‌ها اشاره می‌کنیم.

تجربیات سرمایه‌گذاران موفق

· این روزها، بسیاری از سرمایه‌گذاران بورس، تجربیات خود را در قالب فایل‌های ضبط شده و یا کلاس‌های آموزشی، با سایر افراد به اشتراک می‌گذارند.

· آموزش تخصصی این نوع تحلیل تحت عنوان دوره تحلیل بنیادی بورس ارائه می‌شود و شرکت در این دوره‌ها، شما را با ذهنیت افراد موفق حوزه بورس آشنا می‌کند.

· دوره‌های آموزشی بورس و تحلیل فاندامنتال، در بسیاری از شهرهای بزرگ برگزار می‌شوند و اساتید این حوزه، دانش و اطلاعات خود را در زمینه خرید و فروش سهام و تحلیل فاندامنتال شرکت‌ها، در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهند.

کتاب‌های آموزشی

کتاب‌ها، بهترین و مطمئن‌ترین مرجع آموزشی محسوب می‌شوند. در ادامه، سه کتاب جالب و خواندنی در زمینه آموزش تحلیل بنیادی یا فاندامنتال به شما معرفی می‌کنم:

· از صفر تا صد بنیادی - رویا درخشانی

· تکنیک‌های ساده و کاربردی دی تحلیل بنیادی - علی محمد مرادی

· تحلیل بنیادی در بازار سرمایه - سید محمد علی شهدایی

سایت‌های آموزش بورس

با یک جست‌وجوی ساده در اینترنت، با سایت‌هایی آشنا می‌شوید که مفاهیم بورس و تحلیل فاندامنتال را به زبان ساده، کاربردی و اغلب رایگان به شما آموزش می‌دهند. برخی از این سایت ها عبارت‌اند از:

· سایت ره‌آورد365

· سایت نظارت

· سایت فراچارت

· تالار بورس

· سیگنال

Loading...

سایت‌های بورسی و تحلیل فاندامنتال

در این سایت‌ها، محتوایی با عنوان "آموزش تحلیل فاندامنتال " پیدا نخواهید کرد. اطلاعاتی که در این سایت‌ها وجود دارد، از قبیل ترازنامه‌های مالی شرکت های فعال در بورس، میزان سود و زیان هر شرکت در سال مالی گذشته و اطلاعیه‌های لحظه‌ای بازار، به شما امکان می‌دهد تا تحلیل بنیادی صحیح و سرمایه‌گذاری کم ریسک‌تری داشته باشید.

· سایت کدال Codal.ir

· پایگاه خبری بازار سرمایه Sedna.ir

· سازمان بورس اوراق بهادار Seo.ir

پادکست‌های آموزشی

شاید شما هم دوست داشته باشید که در خصوص بورس و سرمایه‌گذاری سهام، اطلاعات بیشتری کسب کنید، اما به دلیل مشغله روزانه، زمانی برای حضور در کلاس آموزشی و یا خواندن کتاب نداشته باشید. خبر خوب اینکه امروزه بسیاری از آموزش‌ها در زمینه بورس و تحلیل فاندامنتال، در قالب پادکست‌های صوتی ارائه می‌شوند و شما می‌توانید در هر زمانی از ان‌ها استفاده کنید.

مزایا و معایب تحلیل فاندامنتال

تحلیل بنیادی یا فاندامنتال، علاوه بر مزایای فراوان، در امر سرمایه‌گذاری، معایبی هم دارد. در ادامه این مطلب به مزایا و معایب این نوع تحلیل خواهیم پرداخت.

مزایای تحلیل فاندامنتال

· مناسب برای سرمایه‌گذاری بلند مدت

· افزایش اطلاعات سرمایه‌گذار از بازار بورس

· باعث قطعیت سرمایه‌گذاران نسبت به خرید یا فروش سهام

· امکان هدف‌گذاری و جهت گیری‌های آینده در بازار سهام

· ارزش‌گذاری و رشد شرکت‌های پر رونق

معایب تحلیل فاندامنتال

· زمان‌بر بودن جمع‌آوری اطلاعات

· نیاز به جمع‌آوری اطلاعات تخصصی و به‌روز

· امکان غفلت از شرکت‌های کوچک و صرفا تمرکز بر شرکت‌های بزرگ

· عدم ارائه اطلاعاتی مبنی بر زمان مناسب ورود به سهام

جمع بندی

همه سرمایه‌گذاران آرزو دارند که بتوانند خرید و فروش پر سودتری را تجربه کنند. یادگیری تحلیل بنیادی به شما امکان می‌دهد تا وضعیت شرکت مورد نظر خود را بررسی کنید، آگاهانه‌تر تصمیم بگیرید، و یک سرمایه‌گذاری پرسود و موفق داشته باشید.در این مقاله سعی کردیم تا مهم‌ترین نکات در زمینه روش‌های یادگیری تحلیل فاندامنتال به شما ارائه دهیم. ممنون از همراهی شما.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر