• 22
  مهر 99
 • ❤️33
 • 👁️1585
 • 💬0
 • HD
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

برد برد انتخابات آمریکا برای بازار سرمایه ایران؟

شاخص بورس امروز بعد از رفت و برگشت های مداوم، نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نداشت. به نظر می رسد به واسطه انتخابات آمریکا، سیطره فضای تردید در میان معامله گران روز به روز بیشتر میشود. در برنامه امروز زنگ پایان، کارشناس برنامه با اشاره به ریسک بالای سرمایه گذاری در بازارهای موازی، بر توجه بیشتر به گزارش های 6ماهه شرکت ها تاکید میکند. همچنین وی، شواهد حاکم از انتخابات آمریکا را بررسی و احتمال پیروزی دموکرات ها را بالا میداند. 
با مشروح برنامه زنگ پایان از شبکه بورسان همراه باشید. 
 

💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
 • رضا ابراهیمی

  به به جناب خاندوزی رو بالاخره دیدیم. مطالب ایشون در بتا سهم بسیار مفید هستن
 • زینب کوه پیما

  مممنون آقای کلهری از برنامه خوبتون. به نظر من که افزایش نرخ دلار پیشخور نتیجه انتخابات آمریکا شد و احتمالا انتخابات آمریکا با پیروزی آقای ترامپ به پایان می رسه.
 • مرتضی کلهری

  به نظرم اتفاقا نرخ دلار الان بالای نرخ اقتصادی هست
 • علی عباسیان

  با تشکر از برنامه خوبتان..امير المؤمنين على بن ابيطالب عليه السّلام کسى که دانش را پنهان کند،به دانستۀ خود اعتماد ندارد. اَلْكَاتِمُ لِلْعِلْمِ غَيْرُ وَاثِقٍ بِالْإِصَابَةِ فِيه
 • رضا ترکمان

  سلام . در مورد انتخابات آمریکا و اثرش بر بازار سرمایه به نظر من دولت با ابزار عرضه سهام عدالت و تغییر قوانین متعدد از دو ماه گذشته به پیشواز انتخابات آمریکا رفته است. وفعلا" پولها را حبس کرده است. فرض اول : در صورت انتخاب شدن ترامپ دولت با عرضه دلار و خودرو به بازارهای موازی سفته باز ها را به سوی بازار سهام با قیمتهای جذاب کنونی هدایت میکند. حتی به نظر من حتی امکان تک نرخی کردن دلار و رساندن قیمت سنا به نرخ نیما کنونی(24 تومن) وجود دارد که بازار سرمایه بیشترین نفع را از این شکل تعدیل دلار خواهد برد. دولت در این حالت علاوه بر ادامه تامین بودجه از بازار سرمایه ژست برنده بودن نیز میگیرد و ادعا میکند که بازارهای دلار و سرمایه ما بی تفاوت به عوامل خارجی است . فرض دوم : در صورت برنده شدن بایدن دولت با تکیه بر فروش نفت جدید و آزاد شدن منابع قبلی با شدت بسیار زیادتری دلار را عرضه میکند و به حدود 18 تومن یا پایینتر میرساند . در این حالت بازار دلار و سکه و خودرو و مسکن خود بخود پایین می آید ولی در بازار سرمایه پولهایی که تا کنون حبس بوده اند بطور کامل سوخته میشوند و شاخص 1.6 میلیونی نیز نیاز به اصلاح بیشتر دارد. دولت پول عظیمی را با این کارها تبخیر میکند و با پایین آمدن انتظارات تورمی بقیه نقدینگی سرگردان را هم به سمت بانکها هدایت میکند تا سود سپرده بدهد. خلاصه اینکه دلار با انجام انتخابات آمریکا پایین خواهد آمد. با رای آوردن ترامپ با شدتی کمتر و با دوام کوتاه مدت . با رای آوردن بایدن با شدت بیشتر و به دوام طولانی مدت. بازار سرمایه ایران از فردای رای آوردن ترامپ به صورت انفجاری رو به بالا حرکت خواهد کرد (حتی بدون توجه به دلار) ولی در صورت رای آوردن بایدن بازار سهام بواسطه افت شدید دلار + قوانین جدیدی که وضع خواهد گردید ذبح میشود.. اما نظر حقیر اینه که قطعا" ترامپ با رای کمتر ولی به واسطه تقلب و رای نهایی دیوان عالی ایالات متحده برنده انتخابات خواهد شد. ولی به قول مهمان گرامی برنامه تون (به نقل از دوستانشون) نقد کردن دارایی ها در این مقطع چند روزه کار کم ریسک تری خواهد بود.
 • mahdi mohammadzade

  بسیار سخنان جناب خاندوزی عالی و منطقی و واقع بینانه بود
 • mahdi mohammadzade

  بورسان عزیز ارزش معاملات شما با سایت بورس(tsetmc) مقدار 4 هزار میلیارد بیشتره و شاخص کل شما کمتره از سایت بورس که اونجا 132 واحد مثبته لطفا منبع اطلاعاتتون ره آورد را وهم بورس را بررسی کنید