سرطان پوتین به جنگ اوکراین خاتمه می‌دهد؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 4 پسندیدن

بورسان : دیلی میل ادعا کرده که پوتین در آستانه یک جراحی مهم برای درمان سرطان تیروئیدش قرار دارد و می‌خواهد تا پایان دوره نقاهت رهبری جنگ اوکراین را به فرد دیگری بسپارد.

ماجرای بیماری پوتین از هشت سال پیش شروع شد وقتی که در المپیک زمستانی ۲۰۱۴ چند پزشک و جراح رئیس‌جمهوری روسیه را در سفرش همراهی کردند و کمی بعد تغییرات ظاهری پوتین شروع شد تغییراتی که در تمام سال‌های اخیر یکی از موضوعات مورد علاقه رسانه‌ها و سرویس‌های اطلاعاتی بوده است. حدود یک ماه پیش تایمز گزارش داد که طی ۴ سال گذشته متخصصان سرطان ۳۵ بار پوتین را معاینه کرده‌اند و حالا سرطان به مرحله جراحی رسیده است.

پیش از این بارها شخصیت‌های ارشد ائتلاف اطلاعاتی "فایو آیز شامل استرالیا، کانادا، نیوزیلند، انگلیس و آمریکا گفته بودند که با استناد به منابع نزدیک کرملین معتقدند که یک توضیح و توجیه فیزیولوژیک برای تصمیم ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه درخصوص حمله به اوکراین و شدت آن وجود دارد. آخرین تئوری که توسط مارکو رابیو، سناتور آمریکایی و عضو کمیته اطلاعات سنا مطرح شده این است که پوتین دچار خشم ناگهانی و آستانه صبر پایین شده که ناشی از استفاده طولانی مدت از داروهای استروئیدی است.

یک مقام فرانسوی هم مدعی شده بود که بعد از دیدار امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری فرانسه با همتای روسی‌اش، اینطور برداشت کرد که او همان شخصی نیست که دو سال پیش ملاقات کرده بود. نشریه تایمز هم به نقل از تاتیانا استانووایا، از مؤسسه تحلیل سیاسی R.Politik نوشته که پوتین در دو سال اخیر تغییرات خلقی زیادی داشته است.

مجموع این گزارش‌ها و نقل قول‌ها باعث شده که برخی این نظریه را مطرح کنند که شاید اگر رهبری جنگ اوکراین در اختیار فرد دیگری قرار بگیرد روند آن دچار تغییر شده یا حتی مذاکرات برای پایان جنگ شرایط مثبت تری پیدا کنند اما در مقابل برخی این گمانه زنی‌ها را ساده انگارانه می‌دانند و می‌گویند ماجرای جنگ روسیه و اوکراین فراتر از آن است که با تغییر رهبری چند روز و هفته‌ای تغییر مهمی در آن رخ بدهد مگر اینکه اتفاق دیگری رخ بدهد.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر