درآمد دولت از مالیات در بودجه سال آینده چقدر است؟

درآمد دولت از مالیات در بودجه سال آینده چقدر است؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
کلیات بودجه سال ۱۴۰۱ در مجلس تصویب شده است و در آمد دولت از مالیات در این لودجه نسبت به سال گذشته ۶۲ درصد افزایش داشته است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ گفت: نشست امروز عصر این کمیسیون با هدف بررسی منابع درآمدی بودجه سال آینده با حضور معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه، وزرای امور اقتصادی و نفت، رئیس سازمان امور مالیاتی و رئیس سازمان خصوصی‌سازی برگزار شد.

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور در تشریح نشست امروز عصر این کمیسیون گفت: نشست امروز با هدف بررسی منابع درآمدی بودجه سال آینده با حضور پورمحمدی معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه، خاندوزی و اوجی وزرای امور اقتصادی و نفت، رئیس سازمان امور مالیاتی و رئیس سازمان خصوصی‌سازی برگزار شد.

منابع عمومه بودجه چقدر است و به چه ‌صورتی تامین می‌شود؟

وی ادامه داد: در ابتدای جلسه پورمحمدی با اعلام اینکه هزار و سیصد و هفتاد هزار میلیارد تومان منابع عمومی بودجه است، اظهار کرد، ۶۶۴ هزار میلیارد تومان از محل مالیات، گمرک، حقوق گمرکی و سهام شرکت‌های دولتی؛ ۴۸ هزار میلیارد تومان از محل فروش نفت و گاز و میعانالت نفتی و ۲۹۵ هزار میلیارد تومان از طریق فروش اوراق، واگذاری شرکت‌ها و سهام محقق خواهد شد.

زارع تصریح کرد: وزیر نفت نیز در این جلسه سهم کل فروش نفت را در بودجه سال آینده حدود ۲۹.۸ میلیارد دلار عنوان کرد که ۱۱.۹ میلیارد دلار آن سهم صندوق توسعه ملی، ۱۳.۶ سهم دولت و حدود ۴.۳ میلیارد دلار آن نیز بابت سهم ۱۴.۵ درصد به شرکت نفت تعلق دارد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ تاکید کرد: اوجی همچنین اعلام کرد، در بودجه سال ۱۴۰۱ روزانه یک میلیون و دویست هزار بشکه به قیمت ۶۰ دلار و با نرخ تسعیر ارز ۲۳ هزار تومانی و فروش ۱۴۵ هزار بشکه میعانات گازی در نظر گرفته شده است.

افزایش ۶۲ درصدی مالیات در بودجه ۱۴۰۰

وی بیان کرد: وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این جلسه درآمدهای مالیاتی را در سال آینده بیش از ۵۲۰ هزار میلیارد تومان اعلام و بیان کرد که این رقم نسبت به سال گذشته ۶۲ درصد افزایش داشته است. وی همچنین در ادامه ضمن پاسخگویی به سوالات و دغدغه‌های نمایندگان در خصوص افزایش مالیات و فشار آن بر زندگی و معیشت مردم اظهار کرد؛ سهم مالیات ۵ درصد کاهش داشته و نرخ تورم نیز کاهش خواهد یافت.

زارع گفت: کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ از فردا صبح ساعت ۹ وارد بررسی منابع درآمدی بودجه در هر تبصره خواهد شد و در این راستا در جلسات مختلف خود از وزرای مربوطه دعوت بعمل خواهد آورد.

منبع: ملت

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر