آب پاکی سازمان خصوصی سازی بر دست سرخابی‌ها

آب پاکی سازمان خصوصی سازی بر دست سرخابی‌ها
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
روز قبل یه‌صورت رسمی اعلام شد که استقلال و پرسپولیس از لیگ قرمانان حذف شدند. نهاد مستقل کنترل ورودی کنفدراسیون فوتبال آسیا (ECB) تصمیم گرفت مجوز باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال و باشگاه گل گهر سیرجان، برای حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ را لغو کند. حالا رئیس سازمان خصوصی‌سازی آب پاکی را بر دست سرخابی‌ها ریخت و اعلام کرد جدا کردن کنترل این باشگاه‌ها اتفاقی است که به زودی برای این دو باشگاه رخ نخواهد داد.

قربانزاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: ایراد اصلی AFC تفکیک کنترل باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال است که با توجه به شرایط، به زودی اتفاق نخواهد افتاد.

راه حلی وزارت اقتصاد برای مشکل سرخابی‌ها چیست؟

حسین قربانزاده رئیس سازمان خصوصی‌سازی افزود: وزارت اقتصاد برای حل مشکل سرخابی‌ها سه گواهی صادر کرده است گواهی اول را سازمان امور مالیاتی صادر کرده مبنی بر این که این دو تیم ترتیبات بازپرداخت بدهی مالیات خود را انجام می‌دهند.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: گواهی دوم را هم سازمان خصوصی‌سازی صادر کرده است که تا فوریه ۲۰۲۲ این دو تیم وارد بورس شوند و گواهی سوم را هم وزیر اقتصاد صادر کرده که مجامع این دو تیم براساس آن تفکیک شده و به جای این که سه وزیر واحد در مجامع استقلال و پرسپولیس باشند دو وزیر در یک باشگاه و دو وزیر در باشگاه دیگر منصوب شدند.

قربانزاده ادامه داد: با این حال و باوجود اینکه همراهی‌های بسیار، متأسفانه ایرادات AFC باقی مانده و به گفته AFC تأثیر مهمی که سهامداران یا مدیر یک باشگاه می‌تواند در یک دوره لیگ در باشگاه دیگر بگذارند پذیرفتنی نیست و باید این مشکل حتماً رفع شود و کنترل این باشگاه‌ها متفاوت باشند.

وی گفت: جدا کردن کنترل این باشگاه‌ها اتفاقی است که به زودی برای این دو باشگاه رخ نخواهد داد.

چرا استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان حذف شدند؟

این تصمیم بر اساس مواد ۱۴.۴ و ۱۴.۵ آیین نامه مجوز باشگاه‌هایAFC به همراه ماده ۴.۱.۴ قوانین رویه حاکم بر بدنه کنترل ورود AFC گرفته شد و نهاد مستقل کنترل ورود کنفدراسیون تشخیص داد که این سه باشگاه تمام معیارهای اجباری ماده ۳.۱ و ۳.۲ الف مقررات مجوز باشگاه‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا را برآورده نکرده‌اند و بر این اساس، نباید مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ به آنها داده شود.

بدین ترتیب باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال و گل گهر سیرجان از حضور در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ محروم شدند. علاوه بر این، بانک مرکزی اروپا نیز درخواست فوق العاده ارائه شده توسط باشگاه گل گهر سیرجان را رد کرد. مفاد تصمیمات امروز به نامبردگان و همچنین دبیرخانه کمیته انضباطی و اخلاق فدراسیون فوتبال نیز ابلاغ شد.

این خبر تلخ درحالی به صورت قطعی منتشر شده که از مدت‌ها قبل تقریبا همه بر این اتفاق به دلیل رابطه بد باشگاه و پرونده سازی‌ها صحه می‌گذاشتند ولی وزیر ورزش چند روز پیش از تعامل و رابطه خوب با کنفدراسیون فوتبال آسیا و انتشار خبرهای مثبت در این باره خبر داده بود!

Loading...
استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان حذف شدند

منبع: بازار - اقتصاد آنلاین

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر