حرف‌های عجیب روحانی درباره مرغ و تخم‌مرغ

  • اشتراک‌گذاری
  • 💜1
  • 👁️72310
  • 💬0

بورسان: در مراسم افتتاح یکی از مهم‌ترین طرح‌های آبیاری تحت فشار کشور، حسن روحانی، رئیس‌جمهور نگاهی داشت به تحولاتی که در عرصه بین‌المللی و برجام در حال رخ دادن است. او خطاب به افرادی که مانع توافق هستند گفت: «برای من قابل درک نیست که چطور فردی می‌تواند ایرانی و مسلمان باشد اما از برداشتن تحریم‌ها علیه ملت ایران خوشحال نشود. هر زمان که ببینیم طرف مقابل ما آماده اجرای قانون و مقررات شده، لحظه‌ای صبر نخواهیم کرد و وقتی ببینیم حق مردم را می‌توانیم بگیریم، یک لحظه صبر نمی‌کنیم، حال اگر عده‌ای ناراحت هستند، مهم نیست.»

با این حال رئیس قوه مجریه در مورد آثار تحریم بر بازار مرغ و تخم‌مرغ و تغییر خوراک مردم، حرف‌های عجیبی زد. او با تاکید براینکه در مرغ اجداد تحریم شدیم، گفت: «اگر بتوانیم میگو و ماهی را به قیمت و اندازه مناسب در اختیار مردم قرار دهیم تا عادت مردم از گوشت قرمز و مرغ به سمت آبزیان حرکت کند، تحول بزرگی است.»

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری:

تحریم در "مرغ" و "تخم‌مرغ" هم تاثیر گذاشته است

گاهی اوقات بعضی‌ها می‌گویند تحریم چه کار به مرغ دارد، مرغ که تحریم نشده است. مردم باید بدانند که در مرغ اجداد آنهایی که وارد می‌کردیم تحریم شدیم و نگذاشتند و می‌خواستند اخلال ایجاد کنند که در داخل کشور اصلا مرغ تولید نشود.

از طرف دیگر نهاده‌هایی که وارد می‌کنیم از طریق ارز و سیستم بانکی است که با فشارها و مشکلاتی که برای ما ایجاد کردند خرید و وارد کردن آنها با مشکلات فروانی توام بود.

آنها که می‌گویند ۳۰ درصد مشکلات برای تحریم است، درست نیست

عده‌ای آشنا نیستند، درصد درست می‌کنند و می‌گویند ۳۰ درصد مشکلات به خاطر تحریم است و ۷۰ درصد به دلیل مدیریت است که این حرف کاملا و غلط و نادرست است چرا که آنها نمی‌دانند که تحریم در چه زمینه‌هایی تاثیرگذار است و مشکلات ایجاد می کند و نمی‌دانند که تحریم در کل تولید و در بخش کشاورزی و صنعت تحریم تاثیرگذار است.

نمی‌توانم درک و هضم کنم که کسی عضو ملت ایران باشد و از برداشتن تحریم ناراحت شود. چطور می‌تواند ایرانی و مسلمان باشد و اعلام کند که من در میان و کنار مردم هستم و برای آنها کار می‌کنم و از برداشتن تحریم ناراحت باشد.

ما آن لحظه‌ای که ببینیم طرف مقابل برای اجرای قانون و مقررات آماده شده یک لحظه صبر نمی‌کنیم. مخالفان هرچه می‌خواهند بگویند و هرچه هم زور داشته باشند و هر چه هم بلندگو داشته باشند.

زمانی‌که ببینیم حق مردم ایران را می توانیم بگیریم به‌عنوان رئیس جمهور یک لحظه معطل نمی‌کنم و همان موقع این کار را انجام می دهم. عده‌ای هم ناراحت هستند که به ما ربطی ندارد.

مردم بدانند که تحریم برای تولید مرغ و تخم مرغ و پرورش دام، واکسن و کود و بذر تاثیر می‌گذارد.

کشاورزی بسیار استراتژیک است. بدون صنعت با سختی می‌شود زندگی کرد اما بدون کشاورزی نمی‌شود زندگی کرد.

باید عادت مردم به مصرف گوشت قرمز و مرغ را به آبزیان تغییر دهیم

به نظر من، بخش پرورش ماهی و میگو بخش مهمی است و برای اینکه بتوانیم غذا و پروتئین مورد نیاز مردم را تامین کنیم باید بیشتر به سمت آبزیان حرکت کنیم. اگر بتوانیم این‌ها را به قیمت و اندازه مناسب در اختیار مردم قرار دهیم تا عادت مردم از گوشت قرمز و مرغ به سمت آبزیان حرکت کند، تحول بزرگی است. آبزیان یک محصول ارزآور و صادراتی برای ما هستند.

ما کشوری در شرایط خشکسالی هستیم که در استفاده از آب باید حداکثر مراعات را انجام دهیم که یکی از راه‌های آن استفاده از آبیاری نوین است.

در بورسان بخوانید:

مرغ‌های وارداتی کجا می‌روند؟

چهار مقصر خاموشی‌ها در تابستان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر