علیزاده؛ عضو ناظرشورای عالی بورس:

دامنه نوسان بورس فعلا تغییر نمی‌کند

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان : شورای‌عالی بورس هرچند بعد از بررسی کارنامه یک ماهه دامنه نوسان نامتقارن به افزایش آن رای داد، با این حال به نظر نمی‌رسد در کوتاه مدت شاهد تغییری در دامنه نوسان بورس باشیم.

اول اینکه شورای‌عالی بورس زمان و مقدار افزایش دامنه نوسان را به سازمان بورس محول کرده است. رئیس سازمان بورس نیز در روزهای اخیر بر اعتقاد این سازمان بر افزایش دامنه نوسان تاکید کرده بود. با این حال دهنوی گفته بود سازمان بر این باور است که فعلا و تا زمان طراحی یک بسته جامع برای دامنه نوسان، این پارمتر به شکل کنونی (نامتقارن) باقی بماند. مشروح اظهارات دهنوی در خصوص دامنه نوسان در یک برنامه تلوزیونی را در «سازمان بورس معتقد به حفظ دامنه نوسان نامتقارن است » بخوانید.

این اظهارات در کنار روایت عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی بورس این گمانه که فعلا قرار نیست تغییری در دامنه نوسان اعمال شود را تایید می‌کند.

محسن علیزاده درباره مصوبه شورای‌عالی بورس در باره تغییر دامنه نوسان به بورس نیوز گفته است: بر اساس این مصوبه سازمان بورس اختیار خواهد داشت در صورت نیاز دامنه را افزایش دهد یا دامنه به صورت فعلی ادامه یابد. درباره کاهش دامنه نوسان هیچ مصوبه صورت نگرفت و هیچ اختیاری در این زمینه به سازمان داده نشد.

به گفته علیزاده، هیچ سقفی برای افزایش دامنه نوسان تعیین نشده است ، افزایش دامنه نوسان متناسب با متغییرها صورت خواهد گرفت. با توجه به صحبت‌های صورت گرفته دامنه نوسان تا مدتی با روند فعلی ادامه می‌یابد و هر زمان که نیاز به افزایش دامنه نوسان بود در سال آینده نسبت به آن اقدام می‌شود.

در بورسان بخوانید:

شورای عالی بورس به دامنه نوسان رای داد

نظر بازوی پژوهشی سازمان بورس درباره دامنه نوسان

رای ۵۵ کارشناس بازار سرمایه به دامنه نوسان نامتقارن

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر