بورسان - Bourseon
شمارش معکوس

فرمول بالا بردن p/e بورس

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 35 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

شاخص کل بورس و اوراق بهادار روز گذشته اندکی منفی بسته شد. البته با وجود دامنه نوسان منفی ۲ درصد خیلی نمی‌توانیم انتظار منفی پر قدرت را از شاخص داشته باشیم. خالص فروش اشخاص حقیقی در بازار روز گذشته بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان بود و ارزش خرد سهام هم کمتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان را شاهد بودیم.

در بازارهای جهانی قیمت فلزات بسیار خوب دنبال می‌شود و مس رکورد ۹ ساله بر جای گذاشته است. امروز در مجلس در صحنه علنی در مورد کلیات لایحه بودجه بحث و بررسی صورت می‌گیرد. خبرهایی مبنی بر اینکه در جلسه آتی شورای پول و اعتبار در مورد کاهش احتمالی نرخ سود سپرده بانکی تصمیم هایی اتخاد شود به گوش می رسد.

علی سعدوندی کارشناس ارشد اقتصاد و بازار سرمایه اعتقاد دارند که دولت در احیای برجام توانایی کاهش نرخ دلار را دارد ولی این کار بسیار به شرکت‌های تولیدی که در داخل کار انجام می‌دهند مانند صنایع لوازم خانگی و برخی از این صنایع و همچنین شرکت‌های صادرات محور ضربه خواهد زد و پایین نگه داشتن قیمت دلار خارج از نرخ اقتصادی آن می‌تواند به رکود گسترده در اقتصاد ختم می‌شود و در آینده می‌تواند تبعات تورمی زیادی همراه داشته باشد. از ایشان در مورد اینکه اگر نرخ دلار بالا باشد آن وقت تکلیف حقوق و دستمزد کارگران و کارمندان و معیشت چه می‌شود و همچنین در مورد اینکه شما اعتقاد دارید که نرخ بهره باید همگام با نرخ تورم خود را تنظیم کند و خود این عامل باعث ایجاد رکود در اقتصاد می‌شود نیز سوالاتی پرسیده شد که جواب‌های ایشان شنیدنی است.

حسین حشمت پسند کارشناس بازار سرمایه در مورد صنعت زغال سنگ هم از نظر بنیادی و هم از نظر تکنیکال توضیحاتی ارائه دادند.

شاخص کل تا اینجای کار منفی پیگیری می‌شود. شاهد خالص فروش اشخاص حقیقی در بازار سرمایه هستیم و ارزش معاملات نیز کمتر از ۲ هزار میلیارد تومان است.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
مهمترین اخبار صبح با بهزاد بهمن‌نژاد
بازار سرمایه پس از قطعنامه 598 با علی سعدوندی
بررسی تکنیکال و بنیادی صنعت زغال سنگ با حسین حشمت پسند
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر