سرمایه‌گذار شو

سرمایه‌گذاری در بازار مسکن ترکیه

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 20 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

در این برنامه در بخش خبر، شهاب رحیمی، خبرنگار بورسان علل کاهش قیمت‌ها در بازار جهانی را شرح داد و تاریخچه‌ای از نحوه بوجود آمدن دوج‌کوین ارائه داد و در نهایت نحوه اجرای قوانین بازدارنده از تبلیغ سهام در ایران و جهان را توضیح داد.

در بخش اول این برنامه سروش بهرامی، کارشناس بازار سرمایه، اقتصاد ترکیه را در گذر زمان از منظر نرخ بیکاری، تورم و رشد اقتصادی مورد بررسی قرار داد.

در بخش دوم، امیر شاملویی، خبرنگار بورسان، در ارائه‌ای میزان اعتبار پاسپورت‌ کشورهای همسایه ایران را با یکدیگر مقایسه کرد و دلایل رشد تقاضای ایرانیان در مسکن ترکیه را واکاوی نمود و این موضوع را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار داد‌.

در بخش سوم این برنامه، علی مختاری، پژوهشگر اقتصادی دانشگاه ایتالیایی در سوییس،جوانب و ریسک‌های سرمایه‌گذاری در مسکن ترکیه را شرح داد و گفت که جذابیت خاصی در این شیوه سرمایه‌گذاری در بازه‌های کمتر از ۵ ساله دیده نمی‌شود و از جمله دلایل آن می‌توان به تورم ۲ رقمی ترکیه و ریسک‌های سیاسی متعدد در آن اشاره کرد. در ادامه هم این نکته را افزود که متوسط بازدهی مسکن در ترکیه با تعدیل نرخ تورم و ارزش پول ملی ترکیه رقم چشم‌گیری نبوده است. البته این مطلب را هم ذکر کرد که اگر بتوانیم در ایران تنش‌های سیاسی خارجی را کمتر کنیم، این جریان خروجی پول به سمت سرمایه‌گذاری در ترکیه متوقف خواهد شد و پارامترهای اقتصادی در بعد کلان هم این موضوع را نشان نمی‌دهد که حداقل در ۵ سال آینده شاهد ثبات اقتصادی و رشد در اقتصاد ترکیه باشیم و کلاس‌های دارایی دیگر اعم از رمزارزها و طلا را مقاصد بهتری برای سرمایه‌گذاری معرفی کرد.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر