واکنش ایران به پیام بورل برای نجات برجام

واکنش ایران به پیام بورل برای نجات برجام
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
ساعتی بعد از انتشار مقاله‌ای از جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در آن نوشته بود فرصت مصالحه بیشتر در مذاکرات احیای برجام به پایان رسیده، علی باقری کنی در توییتی نوشت که ایران همچنان «ایده‌هایی برای جمع‌بندی مذاکرات» دارد.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره مذاکرات رفع تحریم‌ها گفت: بعد از ۱۵ ماه مذاکرات فشرده و سازنده در وین و تعاملات بی‌شمار با طرف‌های برجام و آمریکا من به این جمع‌بندی رسیده‌ام که فضای برای مصالحه‌های مهم اضافی به پایان رسیده است. من اکنون روی میز متنی گذاشته‌ام که در آن، رفع تحریم‌ها و گام‌های هسته‌ای برای احیای برجام به تفصیل شرح داده شده‌ است.این متن، بهترین توافقی است که من به عنوان تسهیل‌کننده مذاکرات آن را ممکن می‌بینم. توافق بی‌نقصی نیست اما در آن به همه عناصر ضروری پرداخته شده و در بردارنده مصالحه‌های سخت حاصل‌شده توسط همه طرف‌ها است.

علی باقری: ایده‌هایی برای جمع‌بندی مذاکرات داریم

علی باقری مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات بورل نوشت: در طول هفته گذشته، تبادل نظرهای جدی و سازنده‌ای با طرف‌های مقابل پیرامون مذاکرات وین انجام شده است.

وی افزود: هماهنگ کننده ایده‌های خود را برای جمع بندی مذاکرات ارائه کرده است. ما نیز ایده‌هایی برای جمع بندی مذاکرات، هم از لحاظ شکلی و هم محتوایی داریم که به اشتراک گذاشته خواهد شد.

Loading...

آمریکا رویکردی واقع بینانه در پیش بگیرد تا مذاکرات به مرحله نهایی خود برسد

همچنین دقایقی پیش، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان طی تماس تلفنی با شیخ احمد ناصر الصباح وزیر امور خارجه کویت ضمن مرور روند مذاکرات رفع تحریم‌ها در سه ماه اخیر، گفت: ایران امیدوار است طرف آمریکایی رویکردی واقع بینانه در پیش بگیرد تا مذاکرات به مرحله نهایی خود برسد.

امیرعبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود پایبند است و از آمریکایی‌ها می‌خواهد واقع بین باشند تا رسیدن به یک توافق خوب، قوی و پایدار امکان پذیر شود.

منبع: فارس

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر