اسپرسو بورسان چهارشنبه ۷ مهر؛ آنچه سرمایه‌گذاران باید بدانند

بورس تهران مغلوب ابهام‌ها

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان: بورس دیروز علی‌رغم شروع مثبتی که داشت دوباره مغلوب عرضه‌ها سد و در نهایت متعادل و منفی به کار خود پایان داد. به طوری که شاخص کل رشد خفیف ۷۰۰ واحدی (معادل ۰.۰۵ درصد) را ثبت کرد و شاخص هم‌وزن هم با افت ۰.۳ درصدی مواجه شد.

ارزش معاملات خرد دوباره در سطوح پایینی قرار داشت و به ۵۵۲۰ میلیارد تومان رسید. در بین صنایع شیمیایی‌ها، فلزات و پالایشی‌ها و در بین نمادها هم پالایشی یکم، کیمیاتک و شبندر بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

حقیقی‌ها باز هم در سمت فروش فعال‌تر بودند و خروج پول ۲۷۰ میلیارد تومانی را رقم زدند. بیشترین ورود پول حقیقی به صنعت پالایشی و نمادهای شبندر و توسن بود و حقوقی‌ها هم بیشترین خالص خرید را در صنایع فلزات و بانک‌ها و نمادهای کیمیاتک و فسبزوار داشتند.

در پایان بازار ۶۱ درصد نمادها در مدار منفی معاملات بودند که از این میان ۱۵ واحد درصد نمادها با صف فروش‌هایی به ارزش ۸۹۰ میلیارد تومان مواجه بودند. ۱۰.۵ درصد نمادها هم صف خریدهایی به ارزش ۴۱۰ میلیارد تومان داشتند.

بهشتی سرشت، معاون اجرایی سازمان بورس: در مورد اینکه گفته می‌شود "این ماینرها متعلق به شخص خاصی بوده است"، باید بگویم با اطلاعاتی که تاکنون به دست آورده‌ام این دستگاه‌ها شخصی نبوده‌اند اما بطور کلی چنین فعالیتی خارج از فعالیت‌های شرکت بورس محسوب می‌شود و این مجموعه باید پاسخگو باشد.

خدادادی، مجری تامین برق مراکز استخراج رمز ارز شرکت توانیر: مطالب منتشر شده مبنی بر کشف چند دستگاه ماینر در زیرزمین ساختمان شرکت بورس تهران از سمت ما تائید نشده و کذب است.

روابط عمومی شرکت بورس: هیچ فعالیتی در این شرکت در زمینه استخراج رمز ارز وجود ندارد و موضوع پنهانی که عده‌ای مدعی کشف آن شده‌اند از اساس تکذیب می‌شود.

روابط عمومی سازمان بورس: جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می رساند در رسیدگی های نظارتی سازمان بورس و اوراق بهادار، تعدادی ماینر که از سوی شرکت بورس اوراق بهادار تهران مورد بهره برداری قرار گرفته است در ساختمان شرکت مزبور کشف گردید و در ادامه بررسی نیز مشخص شد که فعالیت مزبور در گزارش ها و حساب های شرکت به طور کامل ثبت و افشا نشده است و با توجه به اینکه بدوا چنین امری با اساسنامه و رسالت شرکت بورس نیز همخوانی نداشته است، موضوع به معاونت حقوقی سازمان ارسال شده است.

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس در خصوص کندی معاملات دیروز گفت: فروش پر حجم «کیمیاتک» معاملات را کند کرد.

کیمیاتک به واسطه معامله ۵.۵ درصد از سهام خود دومین نماد پرمعامله بازار بود.

با تصویب هیات مدیره شرکت فولاد مبارکه، محمدیاسر طیب نیا به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت منصوب شد. پیش از این حمیدرضا عظیمیان این مسوولیت را بر عهده داشت.

آخرین قیمت اوره صادراتی پتروشیمی های ایرانی، در کارگروه سیاست گذاری قیمت هلدینگ نفت و گاز پارسیان ۵۳۰ دلار در هر تن فوب تصویب شده است.

بازار جهانی روز گذشته متعادل و منفی بود. به طوری که نفت برنت به ۷۸ دلار، مس به ۹۲۷۰ دلار، روی به ۳۰۷۵ دلار و آلومینیوم به ۲۹۴۰ دلار رسیدند.

قیمت دلار عصر دیروز وارد کانال ۲۸ هزار تومان شد و مجموعا با رشد ۳۰۰ تومانی به ۲۸۱۵۰ تومان (در معاملات شبانه) رسید.

قیمت سکه طرح جدید با افزایش ۲۵۰ هزار تومانی به ۱۱ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان رسید.

رئیسی: تورم خط قرمز دولت است.

اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی: اصرار آژانس برای نصب دوربین در مکان‌هایی که در اثر عملیات تروریستی صدمه دیده است، در راستای همان عملیاتی است که علیه ایران صورت گرفته است و ما هرگز آن را نمی‌پذیریم.

اسلامی در واکنش به بیانیه آمریکا: کشوری که اعمال تروریستی علیه سایت هسته‌ای ایران را محکوم نکرده، صلاحیت اظهارنظر در مورد بازدید از آنجا را ندارد.

کاخ سفید: هنوز تا رفع تحریم‌ها چند قدم فاصله است.

گروسی، مدیر کل آژانس اتمی در واکنش به اظهارات نخست‌وزیر اسرائیل گفت: قرار نیست سانتریفیوژهای ایران متوقف شود.

گروسی ضمن تکرار نگرانی‌ها درباره ممانعت ایران از تعویض کارت حافظه دوربین‌ها در مجتمع تسای کرج گفت: ما در اندازه‌ای که باید نگران هستیم، نه بیشتر نه کمتر.

غریب‌آبادی: در همان توافق با آژانس نیز تاکید شد که تاسیسات تسا در کرج مشمول سرویس فنی و تعویض کارت‌های حافظه دوربین‌ها نمی‌شود.

اسلامی به منظور دیدار و گفت‌وگو با همتای روس خود، رئیس شرکت دولتی روس اتم، دیروز وارد مسکو شد.

ماکرون: جایگزینی برای میز مذاکره درباره توافق هسته‌ای با ایران وجود ندارد.‌ شروط بازگشت به توافق هسته‌ای مشخص است. نباید شروط دیگری مطرح کرد.

خبرگزاری رویترز مدعی شد تخلیه اولین محموله قرارداد سوآپ ایران و ونزوئلا، شامل ۲.۱ میلیون بشکه میعانات گازی ایران این هفته آغاز شد.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر