تحریم‌های جدید آمریکا برای شبکه مرتبط با حزب‌الله

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که علیه هفت نفر از جمله علی بنایی و علی لاری از اتباع قطر که به طور مخفیانه ده‌ها میلیون دلار را برای گروه شبه نظامی لبنانی ارسال کرده‌اند اقدام می‌کند.

ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که با همکاری قطر، متحد واشنگتن که روابط صمیمانه خود را با ایران حفظ کرده است، اقدام مشترکی را علیه شبکه مالی حزب الله انجام دادند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که علیه هفت نفر از جمله علی بنایی و علی لاری از اتباع قطر که به طور مخفیانه ده‌ها میلیون دلار را برای گروه شبه نظامی لبنانی ارسال کرده‌اند اقدام می‌کند.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا گفت که حزب الله از «شبکه‌های جهانی سرمایه‌گذاران و شرکت‌های پوششی برای حمایت از فعالیت‌های مخرب خود» استفاده می‌کند. وی از همکاری قطر در این زمینه قدردانی کرد.

وی در بیانیه‌ای افزود: «این نشان‌دهنده یکی از مهمترین اقدامات مشترکی است که ما تاکنون با شریک شورای همکاری خلیج[فارس] انجام داده‌ایم و بر همکاری گسترده دو جانبه خود در مقابله با تامین مالی تروریسم تاکید می‌کنیم.» وی از دولت‌های دیگر خواست که درباره هدف قرار دادن حزب الله از این روش پیروی کنند.
وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز گفت که بحرین حساب‌های بانکی برادرزاده یکی از متهمان را مسدود کرده و سه نفر را تحت تعقیب قرار خواهد داد.
آندره‌آ گاکی، مدیر دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا گفت: «حزب‌الله به دنبال سو استفاده از سیستم مالی بین‌المللی با توسعه شبکه‌های جهانی سرمایه‌گذاران برای پر کردن خزانه و حمایت از فعالیت‌های تروریستی خود است.»

این وزارتخانه در وبسایت خود گفت که افراد مورد هدف شهروندان قطر، عربستان، بحرین و همچنین یک فلسطینی هستند.

بحرین روابط پرتنشی با ایران دارد اما قطر از روابط دوستانه‌ای برخوردار است زیرا به دنبال «حفظ گفت‌وگو» در منطقه است.

قطر بارها مورد انتقاد قرار گرفته است که اقدامات بیشتری برای جلوگیری از جمع‌آوری کمک‌های مالی برای گروه‌های افراطی در خاک خود انجام نداده است اما نگرانی‌ها بیشتر شامل گروه‌های افراطی مانند القاعده و طالبان است.

حزب الله که ایالات متحده آمریکا و چند کشور دیگر غربی آن را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند یک قدرت سیاسی در لبنان است و اخیرا این گروه از ایران توانست سوخت به لبنان منتقل کند.
منبع: یورونیوز

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر