بورسان - Bourseon

انتقاد از تبعیض بین معلمان در لایحه رتبه‌بندی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید اعتبارات کافی برای لایحه رتبه‌بندی معلمان در نظر گرفته شود و بین معلمان هم نباید تبعیض وجود داشته باشد، گفت: معلمان جوان هم باید انگیزه کافی برای فعالیت در عرصه تعلیم و تربیت داشته باشند و حتماً در لایحه رتبه‌بندی معلمان باید حقوق آنان هم مورد توجه قرار گیرد و لحاظ شود.

احمد مرادی با تاکید بر اینکه باید لایحه رتبه‌بندی معلمان هر چه سریعتر در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گیرد، اظهارکرد: معلمان اقشار بسیار زحمتکشی هستند و وظیفه مهم و خطیر تعلیم و تربیت را بر عهده دارند. دولت موظف است که نهایت تلاش خود را انجام دهد تا آنان در رفاه کامل قرار داشته باشند.

وی تاکید کرد: انتظار ما از دولت و وزارت آموزش و پرورش آن است که حمایت اساسی از معلمان را در دستور کار خود قرار دهند و باعث رضایتمندی آنان شوند و این قشر نباید دغدغه معیشتی داشته باشند.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برخی از دولت‌ها می‌گفتند که بودجه و اعتبار کافی برای حمایت از معلمان و اجرای کامل رتبه‌بندی فرهنگیان را ندارند که باید این بهانه‌ها را کنار بگذارند و از این قشر خدوم حمایت کنند.

مرادی بیان کرد: دولت باید برای رضایت مندی قشر فرهنگیان، اعتبارات کافی برای لایحه رتبه‌بندی معلمان در نظر گیرد و بین معلمان هم نباید تبعیض وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: البته معلمی که ۳۰ سال در تشکیلات آموزش و پرورش خدمت کرده است با فردی که یک سال در این عرصه فعال بوده است، باید از حقوق متفاوتی برخوردار باشد، اما معتقدیم که معلمان جوان هم باید انگیزه کافی برای فعالیت در عرصه تعلیم و تربیت داشته باشند و حتماً در لایحه رتبه‌بندی معلمان باید حقوق آنان هم مورد توجه قرار گیرد و لحاظ شود.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی گفت: ما به دنبال آن هستیم که در جریان بررسی لایحه رتبه‌بندی معلمان به گونه این لایحه را به تصویب برسانیم که امنیت شغلی و مالی معلمان تامین شود و مجلس شورای اسلامی هم قطعاً در صورت نیاز اصلاحات لازم را در این لایحه اعمال خواهد کرد.

مرادی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی نگاه مثبتی به قشر فرهنگیان دارند و قطعاً مجلس یازدهم به دنبال رفع مشکلات آنان است.

منبع: میزان

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر