زنگ پایان

واکنش بورس به شایعات عرضه خودرو

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 15 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورس تهران در روز سه‌شنبه نیز تحت تاثیر جو منفی اخبار روز گذشته گروه خودرو با فشار عرضه‌ها مواجه شد و شاهد واگرایی میان نماگرهای اصلی بازار سهام بودیم. شاخص کل با افت ۷،۸۹۳ واحدی (معادل ۰.۴۸ درصد) عدد یک میلیون و ۶۴۶ هزار واحدی را در‌ پایان ثبت کرد. شاخص کل هم‌وزن که نماینده سهام کوچکتر بازار است، اما شرایط بهتری داشت و با رشد محدود ۰.۰۶ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد سهام در روز کاری گذشته با کاهش قابل توجه به کانال ۶ هزار میلیارد تومانی سقوط کرد و در نهایت عدد ۶،۸۶۷ میلیارد تومانی را به ثبت رساند. در بین صنایع خودرو و قطعات، شیمیایی و فلزات اساسی و در بین نمادها گدنا، خودرو و گشان بیشترین ارزش معاملات را داشتند. در روز سه‌شنبه، شاهد ادامه خروج پول اشخاص حقیقی از بازار سهام بودیم اما مقداری از شتاب آن کاسته شد و حدود ۱۹۲ ميليارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد.

در بخش اول برنامه زنگ پایان امروز میزبان حسین رحیمی، کارشناس بازار سرمایه بودیم و به بررسی روند فعلی بورس، مولفه‌های تاثیرگذار و چشم انداز آتی آن پرداختیم. در این برنامه حواشی اخیر عرضه خودرو در بورس کالا و اثرات آن بر بازار سهام بررسی شد. در ادامه نکاتی در رابطه با ریسک افزایش نرخ بهره بدون ریسک و آخرین وضعیت کامودیتی‌ها مطرح شد.در پایان نیز صنایع پیشتاز در روند آتی بورس تهران معرفی شدند.

در بخش دوم برنامه نیز عرفان رحمانی، عضو تحریریه فردای اقتصاد به بررسی آخرین وضعیت و صورت‌های مالی پالایشی‌ها پرداخت.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر