کدام کشورهای منطقه رکورد واکسیناسیون را شکستند؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
درحال‌حاضر تقریبا ۴۲ درصد از مردم سراسر جهان واکسینه شده‌اند.

کاهش آمار قربانیان کرونا درکشورپس ازپایان پیک پنجم ادامه دارد. روز گذشته نیز براساس اعلام وزارت بهداشت ۱۰۵ نفر براثرابتلا به کرونا جان خود را ازدست دادند.به این ترتیب مرگ ۱۰۵ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته، کمترین تعداد فوتی‌ها پس از عبور خیز پنجم کرونا از کشور است.رقمی که می‌تواند رسیدن به مرگ‌های دورقمی را با توجه به روند واکسیناسیون درکشور نوید دهد.

در میان کشورهای منطقه غرب آسیا ترکیه با تزریق ۱۱۹ میلیون دز واکسن رتبه اول و ایران با تزریق ۹۹ میلیون دز واکسن در رتبه دوم قرار دارد. طبق آمارها نزدیک به ۴۳ میلیون نفر از مردم ایران به طور کامل واکسیه شده‌اند و بخشی از مردم نیز در بازه زمانی بین دو دز واکسن قرار دارند. همچنین تزریق دز اضافه واکسن برای اعضای کادر درمان در بخش‌های کویید آغاز شده است. عربستان نیز با ۵۰ میلیون پس از ایران قرار دارد.

ایران از میانه بهار با تغییر در دولت جهش واکسن را کلید زد و با سبد ترکیبی واکسن‌های تولد داخل و وارداتی روند را تسریع کرد.

درحال‌حاضر تقریبا ۴۲ درصد از مردم سراسر جهان واکسینه شده‌اند و ایران با واکسیناسیون ۵۱ درصدی در جمع ۱۵ کشور با بیشترین واکسیناسیون جهانی قرار دارد.

منبع: نورنیوز

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر