شغل جدید قالیباف و زاکانی چیست؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
قالیباف و زاکانی در احکامی جداگانه از سوی محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به همراه ۴ نفر دیگر به عنوان عضو حقیقی و رئیس کمیسیون دائمی دوره هشتم هیات امنای دانشگاه تهران منصوب شدند.

محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس هیات امنای دانشگاه تهران در احکامی جداگانه، "محمدباقر قالیباف"، محمدحسن صادقی مقدم"، "علیرضا زاکانی"، "سید جواد ساداتی‌نژاد"، " محمدمهدی اسماعیلی" و "عباس مصلی‌نژاد" را به عنوان اعضای حقیقی دوره هشتم هیأت امنای دانشگاه تهران منصوب کرد. زاکانی استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و مابقی اعضا از اساتید دانشگاه تهران هستند.

این حکم چند ساله است؟

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در احکام انتصاب اعضای جدید هیات امنای دانشگاه تهران آورده است: در اجرای بند «ب -۹» ماده «۲» قانون اهداف، وظایف و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با استناد به بند «ج» ماده «۱» قانون تشکیل هیات‌های امنای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی، به موجب این حکم به مدت ۴ سال به عضویت هیات امنای دانشگاه تهران منصوب می‌شوید.

همچنین محمدعلی زلفی‌گل در حکم دیگری، دکتر فرهاد رهبر استاد تمام دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران را در اجرای بند ۱-۳ دستورالعمل نحوه تشکیل و فعالیت کمیسیون دائمی موضوع ماده «۶» آیین‌نامه داخلی هیات‌های امنا به عنوان رئیس کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه تهران منصوب کرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکم انتصاب رئیس کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه تهران، بر برگزاری منظم جلسات کمیسیون دائمی جهت بررسی کارشناسی موضوعات قابل طرح در هیات امنا تاکید کرده و آورده است: «نقش برجسته هیات‌های امنای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری در پیشبرد هدف‌های نظام آموزش عالی کشور آشکار و بی‌بدیل است. سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، نظارت و تصویب برنامه‌های راهبردی و حمایت از دانشگاه در اجرای این سیاست‌ها، در کنار سایر وظایف ذکر شده در قانون، از مهم‌ترین وظایف هیات‌های امنا است که انتظار می‌رود با تلاش‌های اعضای این هیات و جناب‌عالی در این دوره تحقق یابد.»

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، سید محمد مقیمی، سرپرست دانشگاه تهران و دبیر هیات امنای دانشگاه تهران نیز در نامه‌هایی جداگانه از زحمات و تلاش‌های محمدرضا عارف، عبدالناصر همتی، عباس مصلی‌نژاد، پیروز حناچی، محمدجواد ظریف و بیژن نامدار زنگنه که اعضای حقیقی دوره هفتم هیأت امنای دانشگاه تهران را تشکیل می‌دادند، تقدیر و تشکر کرد.

منبع: دنیای اقتصاد

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر