شمارش معکوس

فرمول غیرتورمی پوشش کسری بودجه

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 24 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

شاخص کل بورس و اوراق بهادار روز گذشته متعادل منفی بسته شد. ارزش معاملات خرد سهام کمتر از ۴ هزار میلیارد تومان و شاهد خالص فروش اشخاص حقیقی به میزان بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان بودیم.

بازارهای جهانی بسته هستند. بیت‌کوین 35481 دلار در حال معامله است.

نرخ برابری دلار به ریال در بازار تهران در کانال ۲۳ هزار تومان قرار دارد.

مذاکرات برجام در وین در حال انجام است. به گفته آقای عراقچی از نظر فنی کارها یک مقدار پیچیده است و ایشان گفتند نه عجله داریم و نه وقت را تلف میکنیم. انتخابات ایران اثری روی این مذاکرات ندارد و مذاکرات در راستای اهداف ایران انجام خواهد شد و تا هر زمانی که طول بکشد این مذاکرات را ادامه می‌دهیم. به نظر در کوتاه‌مدت جمع‌بندی نخواهیم داشت.

آخرین مناظره سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد. شکل مناظره مانند قبل بود. از بورس زیاد صحبت شد و اکثر کاندیداها بر کنترل تورم کمتر از ۱۵ درصد تاکید داشتند. برجام هم زیاد مورد بحث قرار گرفت.

کاهش نرخ سود بین بانکی ادامه دارد. در حال حاضر این نرخ در عدد ۱۸.۴۵ درصد است.

علی سعدوندی اقتصاددان مهمان امروز بورسان بودند. ایشان در مورد گمانه‌زنی نرخ رشد نقدینگی در سال ۱۴۰۰ صحبت کردند.از ایشان سوالات زیر پرسیده شد:

در ابتدا نظر ایشان را در مورد شرایط جاری بازار خواستار شدیم. آیا شاخص بورس ۹۰۰ هزار واحد را خواهد دید؟

آقای همتی عنوان کردند که حقوق کارکنان دولت در اردیبهشت از محل تنخواه بانک مرکزی پرداخت شده. آیا این بزرگ‌نمایی مشکلات است؟ اگر این خبر درست باشد چه نتیجه‌ای در اقتصاد ایران دارد؟

تاکنون ارزیابی شما از برنامه‌های اقتصادی کاندیداها چه بوده؟ اگر شما مشاور ایشان بودید چه می‌گفتید؟

در مورد کنترل تورم به کمتر از ۱۵ درصد چقدر این امکان دارد؟ چقدر میتوان بدون تعامل سازنده و بدون تنش با دنیا امید به رشد اقتصادی پایدار در داخل را داشت؟

مریم حاجیان کارشناس بازار سرمایه در مورد روند قیمت ها و حجم معاملات در بورس کالا توضیح دادند. نرخ برابری دلار به ریال محصولات مورد معامله در بورس کالا ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان است.

شاخص کل در این دقایق متعادل منفی است. شاهد خالص فروش اشخاص حقیقی نیز هستیم. ارزش معاملات کمتر از ۶۰۰ میلیارد تومان، صنعت خودرو، فلزات اساسی، بانکی، شیمیایی و سرمایه گذاری بیشترین ارزش معاملات را در اختیار دارند.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر