چند نکته مهم درباره قرعه کشی خودرو

چند نکته مهم درباره قرعه کشی خودرو
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

طرح پیش‌فروش خودرو به‌صورت قرعه‌کشی سومین سال خود را پشت سر می‌گذارد. ایران خودرو و سایپا از سال ۹۹ دست به پیش‌فروش خودرو به‌صورت قرعه‌کشی می‌زنند و حالا آمار‌های منتشر شده از سوی این دو خودروساز تاحدودی از راز اختلاف قیمت خودرو بین کارخانه و بازار آزاد پرده‌برداری می‌کند.

طبق اعلام سایپا اردیبهشت امسال شانس برنده شدن ساینا S در طرح پیش‌فروش عمومی یک به ۳۵۲ برآورد شد و این عدد نسبت کوییک R و پراید وانت کمتر بود. از قضا اختلاف قیمت ساینا S بین بازار و کارخانه نسبت به این دو خودرو بیشتر است. همین وضعیت در طرح پیش‌فروش ایرانخودرو برای پژو پارس TU۵ اتفاق افتاد. اعداد و ارقام در بازار و کارخانه نشان می‌دهد سود حاصل از خرید و فروش پژو پارس TU۵ درقیاس با رانا پلاس، رانا پلاس پانورما و پژو پارس سال که در طرح پیش‌فروش عرضه شده بودند، به‌مراتب بیشتر است.

محبوب‌ترین خودرو برای ثبت‌نام در طرح پیش‌فروش

پژو پارس TU۵ در طرح عمومی پیش‌فروش ایرانخودرو اردیبهشت امسال متقاضیان بیشتری داشته است. دو میلیون و ۵۴۰ هزار و ۱۹۱ نفر برای هزار و ۵۰۰ دستگاه ثبت‌نام کردند تا شانس برنده شدن این خودرو در قرعه‌کشی یک به هزار و ۶۹۳ باشد. همین موضوع راز اختلاف قیمت ۹۸ درصدی پژو پارس TU۵ بین کارخانه و بازار آزاد است. پژو پارس TU۵ در بازار آزاد ۳۵۰ میلیون تومان ارزش دارد و در کارخانه ۱۷۷ میلیون تومان است. در طرف مقابل رانا پلاس با کمترین تقاضا در طرح پیش‌فروش قرعه‌کشی عمومی روبه‌رو شد و بین مدل‌های موجود در طرح کمترین اختلاف قیمت را در بازار و کارخانه را تجربه می‌کند. ۱۷۷ هزار و ۳۹۹ نفر برای ۵۰۰ دستگاه ثبت‌نام کردند تا شانس برنده شدن این خودرو یک به ۳۵۴ باشد.

رانا پلاس در بازار و کارخانه ۴۰ درصد اختلاف قیمت دارد و این عدد بین مدل‌های پیش‌فروش شده در طرح قرعه‌کشی اردیبهشت ایرانخودرو کمتر است. اوضاع بین خودرو‌های سایپا چطور است؟ طبق اعلام سایپا بیشترین تقاضا برای ساینا S بوده. ۱۰۵ هزار و ۸۵۹ نفر برای ۳۰۰ دستگاه ثبت‌نام کردند تا شانس برنده شدن ساینا S یک به ۳۵۲ باشد. اختلاف قیمت ساینا S بین بازار و کارخانه درحالی ۳۰ درصد است که این عدد برای سایپا ۱۵۱ به ۲۰ درصد می‌رسد. هفت هزار و ۶۷۹ نفر برای هزار دستگاه ثبت‌نام کردند. شانس برنده شدن سایپا ۱۵۱ یک به هفت برآورد شده است و آمار و ارقام از تقاضای کمتر برای این خودرو حکایت دارد.

نسبت ظرفیت به تعداد ثبت‌نام‌کننده‌ها

خودرو کل شرکت‌کننده‌ها ظرفیت شانس برنده شدن
پارس سال سفارشی XU7P یک میلیون و ۵۹۲ هزار و ۲۰۹ نفر هزار و ۵۰۰ دستگاه یک به هزار و ۶۱
پارس TU5 دو میلیون و ۵۴۰ هزار و ۱۹۱ نفر هزار و ۵۰۰ دستگاه یک به هزار و ۶۹۳
رانا پلاس پانوراما ۴۸۴ هزار و ۳۶۷ نفر ۵۰۰ دستگاه یک به ۹۶۸
رانا پلاس ۱۷۷ هزار و ۳۹۹ نفر ۵۰۰ دستگاه یک به ۳۵۴
تیبا ۳۴۹ هزار و ۱۰۸ نفر هزار و ۲۰۰ دستگاه یک به ۲۹۰
سایپا 151 هفت هزار و ۶۷۹ نفر هزار دستگاه یک به هفت
کوییک R ۸۸ هزار و ۲۹۰ نفر هزار و ۷۵۰ دستگاه یک به ۵۰
ساینا S ۱۰۵ هزار و ۸۵۹ نفر ۳۰۰ دستگاه یک به ۳۵۲

بیشترین سود حاصل از خرید و فروش خودرو؛ پژو ۲۰۶ تیپ دو

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو در کارخانه اردیبهشت امسال حدود ۱۵۰ میلیون تومان است. همین مدل در بازار آزاد با اختلاف ۱۵۴ میلیونی درحال‌حاضر ۳۰۴ میلیون تومان فروخته می‌شود. به‌این ترتیب کسی که اسمش در طرح قرعه‌کشی ایرانخودرو برای ۲۰۶ تیپ دو بیرون می‌آید، می‌تواند روی سود ۱۰۲ درصدی حاصل از خرید و فروش آن حساب باز کند. جالب اینجاست که بین خودرو‌های داخلی فقط ۲۰۶ تیپ دو سود بیشتر از ۱۰۰ درصد را دارد و دنا تیپ یک و دنا تیپ دو هر کدام با سود ۹۰ درصدی در رتبه بعدی قرار می‌گیرند. قیمت دنا تیپ یک در کارخانه ۲۰۵ میلیون تومان است و در بازار آزاد ۳۹۰ میلیون تومان. دنا تیپ دو یا همان دنا پلاس نیز در کارخانه و بازار آزاد به‌ترتیب ۳۴۵ و ۴۷۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.

اختلاف قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو در بازار و کارخانه

قیمت پژو 206 تیپ دو در کارخانه قیمت پژو 206 تیپ دو در بازار اختلاف قیمت پژو 206 تیپ دو در بازار و کارخانه
۱۵۰ میلیون تومان ۳۰۴ میلیون تومان ۱۵۴ میلیون تومان

کمترین سود حاصل از خرید و فروش خودرو؛ شاهین

قیمت کارخانه شاهین ۳۴۴ میلیون تومان است درحالی که آن را حدود ۳۷۰ میلیون تومان در بازار معامله می‌کنند. اختلاف ۲۶ میلیون تومانی شاهین بین کارخانه و بازار را باید معادل هفت درصد درنظر بگیریم؛ کمتر از تمام مدل‌های داخلی. احتمالا به‌همین دلیل شاهین به‌عنوان نخستین خودرو ایرانی از طرح قرعه‌کشی خارج شده و از ابتدای سال دوبار شاهد پیش‌فروش این خودرو بدون قرعه‌کشی بوده‌ایم. بعد شاهین کمترین سود حاصل از خرید و فروش خودرو در کارخانه و بازار به پراید وانت و کوییک اتوماتیک پلاس اختصاص دارد. قیمت پراید ۱۵۱ در بازار ۱۷۸ میلیون تومان و در کارخانه ۱۵۰ میلیون تومان است. کوییک اتوماتیک پلاس هم در بازار و کارخانه به‌ترتیب ۳۲۷ و ۲۷۷ میلیون تومان فروخته می‌شود. اختلاف قیمت هر دو مدل بین بازار و کارخانه حدود ۲۰ درصد برآورد می‌شود.

اختلاف قیمت شاهین در بازار و کارخانه

قیمت شاهین در کارخانه قیمت شاهین در بازار اختلاف قیمت شاهین در بازار و کارخانه
۳۴۴ میلیون تومان ۳۷۰ میلیون تومان ۲۶ میلیون تومان

محبوبیت سمند بعد ۲۰ سال از زمان تولید

سمند از ۲۰ سال پیش در خیابان‌ها حضور دارد، اما هنوز روی بورس است. طوری‌که سود حاصل از خرید و فروش سمند LX آن را به سومین خودرو محبوب برای خرید و فروش تبدیل کرده است. آن‌هایی که در طرح قرعه‌کشی ایرانخودرو برنده سمند LX می‌شوند ۱۵۹ میلیون تومان به حساب این کارخانه واریز می‌کنند و اگر تمایل به فروش داشته باشند، دست‌کم ۲۸۵ میلیون تومان به‌جیب می‌زنند. اختلاف قیمت سمند LX بین کارخانه و بازار حدود ۱۲۶ میلیون تومان است و این عدد معادل ۸۰ درصد سود است.

اختلاف قیمت سمند LX در بازار و کارخانه

قیمت سمند LX در کارخانه قیمت سمند LX در بازار اختلاف قیمت سمند LX در بازار و کارخانه
۱۵۹ میلیون تومان ۲۸۵ میلیون تومان ۱۲۶ میلیون تومان

منبع: فرارو

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر