منتظر خبر افزایش یارانه نقدی از سوی رئیسی باشیم؟

منتظر خبر افزایش یارانه نقدی از سوی رئیسی باشیم؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
خبرها از تغییر، افزایش و تجمیع یارانه‌ها برای روزهای آینده حکایت دارد.

باید دید امشب رئیس‌جمهور در گفت‌وگوی زنده‌ی خبری خود رقم جدید یارانه‌ها را اعلام خواهد کرد یا نه و اگر قرار است افزایشی اتفاق بی‌افتد، رقم آن چه اندازه خواهد بود. رئیسی پرداخت یارانه جدید ۴۰۰ هزار تومانی را اعلام کرد
خبرها از تغییر، افزایش و تجمیع یارانه‌ها برای روزهای آینده حکایت دارد. موضوعی که در روزهای گذشته ازسوی مسئولان مختلف طرح و گمانه‌زنی‌هایی هم درباره میزان آن به مخاطبان ارائه شده است. یکی از سایت‌های خبری مدعی‌ شد که پیگیری‌هایش از وزارت کار، اقتصاد و سازمان هدفمندی یارانه‌ها نشان می‌دهد که مبلغ یارانه نقدی به زودی تغییر خواهد کرد.
وزارت کار اما در خصوص تغییر احتمالیِ مبلغِ یارانه‌ها ضمن اعلام بی‌خبری از چنین گمانه‌زنی‌هایی، تایید یا تکذیب این موضوع را به مراجعی همچون سخنگوی دولت و سازمان هدفمندی یارانه حواله می‌دهد.
گفتنی است؛ درحال‌حاضر مبلغ یارانه نقدی برای هر فرد ۴۵هزار و ۵۰۰ تومان است. همچنین یارانه‌ی معیشتی برای یک خانواده‌ی یک نفره ۵۵هزار تومان، خانواده‎ی دو نفره ۱۰۳هزار تومان، خانواده‌ی سه نفره ۱۳۸هزار تومان، خانواده‌ی چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌ی پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان است. مبلغ یارانه جدید برای هر نفر از زبان محسن رضایی

مبلغ یارانه جدید از زبان رضایی

در روزهای گذشته؛ محسن رضایی (معاون اقتصادی رئیس‌جمهور) در یک گفت‌وگوی خبری، مبلغ یارانه جدید را برای دهک‌های پایین ۴۰۰ هزار تومان و برای دهک‌های بالا ۳۰۰ هزار تومان عنوان کرد. طبق آنچه رضایی می‌گوید یارانه برای یک خانواده‌ی چهارنفره‌ی عضو سه دهک اول یک میلیون و ششصدهزار تومان و برای یک خانواده‌ی چهار نفره‌ی عضو دو دهک چهارم و پنجم یک میلیون و دویست هزار تومان تعیین شده است.
البته کمی بعد از آن برنامه، رضایی مجدد اعلام کرد که مبلغ یارانه‌ها هنوز قطعی نشده و این موضوع به زودی به اطلاع مردم خواهد رسید.

باید دید امشب رئیس‌جمهور در گفت‌وگوی زنده‌ی خبری خود رقم جدید یارانه‌ها را اعلام خواهد کرد یا نه و اگر قرار است افزایشی اتفاق بی‌افتد، رقم آن چه اندازه خواهد بود.

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر