فعالیتی که در بازار نزولی رمزارزها می‌توانید داشته باشیم

سرمایه‌گذاران بیت کوین تسلیم شده‌اند؟

سرمایه‌گذاران بیت کوین تسلیم شده‌اند؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 3 پسندیدن

بورسان - ستاره منصوری : در حالی که قیمت بیت کوین به حوالی ۲۹ هزار دلار سقوط کرده است، معامله گران برای یک جاده ناهموار و نزولی بیشتر آماده می شوند.
قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ به پایین‌ترین حد خود رسید. داده‌های درون شبکه‌ای نشان دهنده تسلیم شدن معامله‌گرانی است که رویکرد کاهش ریسک را برای ارزهای دیجیتال و سهام دارند.
در اینجا سعی شده است به بررسی برخی از تحولات کاهش دهنده قیمت و همچنین آنچه معامله‌گران می‌توانند در بازار نزولی رمزارزها انجام دهند، پرداخته شود.

احتمال ریزش بیشتر وجود دارد

گاوهای بیت کوین در طی چند ماه گذشته برای ایجاد کف حمایتی مستحکم تلاش کرده‌اند، زیرا خرس‌ها در تلاش برای پایین آوردن قیمت مصر بودند.
در حال حاضر، قیمت بیت کوین ۵۰ درصد نسبت به بالاترین قیمت خود در ماه نوامبر کاهش یافته است و شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode در گزارش اخیر خود خاطر نشان کرد که این کاهش در مقایسه با درصد افت دوره‌های نزولی قبلی در سطح بهتری قرار دارد.

Loading...
صعودهای نجومی بیت کوین

در حال حاضر بیت کوین در حدود ۵۴ درصد از ارزش خود را از دست داده است در حالی که در بازارهای نزولی سال‌های ۲۰۱۵، ۲۰۱۸ و مارس ۲۰۲۰ بین ۷۷ الی ۸۵ درصد کاهش قیمت داشته است. سودآوری شبکه نیز به سطوح مشابه آنچه در اواخر سال ۲۰۱۸ و اواخر سال ۲۰۱۹-۲۰۲۰ مشاهده شد، کاهش یافته است.
باید توجه داشت که در هر دو دوران نزولی اشاره شده، قبل از افت سنگین بازار در مرحله تسلیم قرار گرفته بودند، به این ترتیب، همچنان خطر افت قیمت وجود دارد.

Loading...
سقوط‌های بیت کوین

معامله گران در حال اتخاذ رویکرد کاهش ریسک هستند

بررسی عمیق‌تر داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد از آنجایی که قیمت همچنان به روند کاهشی خود ادامه داده است، فروشندگان بیت‌کوین در هفته‌های اخیر تشدید شده‌اند.

شواهد این تسلیم شدن را می توان با نگاه به تسلط کارمزد مبادلات بیت کوین مشاهده کرد. این فاکتور نشان می‌دهد که چند درصد از کارمزدهای شبکه بیت کوین برای واریز بیت کوین به یک صرافی پرداخت شده است.

طبق گفته گلس‌نود، افزایش ناگهانی سهم کارمزد مبادلات بیت‌کوین به ۱۵.۲ درصد، که دومین سطح مهم در تاریخ است، رسیده است. این موضوع از سناریو از تصمیم فروش و کاهش ریسک حمایت می‌کند.

Loading...

شواهد دیگر از کاهش تمایل به ریسک را، می‌توان با نگاهی به عرضه استیبل کوین‌ها یافت، که طی دو ماه گذشته بشدت کاهش یافته‌ است. عرضه استیبل‌کوین‌ها از سال ۲۰۲۰ تا کنون روند صعودی داشته است به طوری که از ۵ میلیارد به ۱۵۸ میلیارد در دو سال رسیده بود.

به طور کلی، تعدادی سیگنال‌هایی که نشان از ضعف بازار دارند زیاد است و اغلب آنها منعکس کننده این موضوع است که در حال حاضر احساس ریسک در جایگاه اصلی بازار باقی مانده است.

ضعف اخیر در سراسر بازار، بسیاری از معامله‌گران ارزهای دیجیتال را به سمتی سوق داده بود که احتمال کاهش تا ۲۸هزار دلار را پذیرفته بودند.

Loading...

پیتر برانت توضیح می‌دهد که باید دید در آینده چه چیزی برای بیت کوین وجود دارد، اما بهتر است خود را برای نوسانات بیشتر آماده کنیم، زیرا رویدادهای کلان جهانی همچنان بر بازارهای مالی فشار می آورد.

بیت کوین همچنان به شدت با شرایط اقتصادی گسترده‌، مرتبط است، که نشان می‌دهد متاسفانه راه پیش رو ممکن است، حداقل در حال حاضر، مسیری دشوار باشد.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال اکنون به ۱.۴۶۷ هزار میلیارد دلار کاهش داشته است و نرخ تسلط بیت کوین اکنون در حدود ۴۲ درصد است.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر