واکنش همتی به اظهارات بورل درباره نقش روسیه در برجام

واکنش همتی به اظهارات بورل درباره نقش روسیه در برجام
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
عبدالناصر همتی در توییتی نوشت: اگر حرف بورل درباره مخالفت روسیه با احیای برجام در یک مقطع زمانی، درست باشد، ایران می‌توانست در ۴ ماه ۱۸ میلیارد دلار درآمد اضافی به دست بیاورد.

عبدالناصر همتی، رییس کل پیشین بانک مرکزی در توییتر نوشت: «بورل:«روسیه درمقطعی به‌ شدت مخالف توافق بود،زیرا مطمئناً ایران به بازار نفت باز میگشت و نفت جایگزین ارائه می‌کرد.حال روسیه با این توافق مخالف نیست»

اگه این خبر درست باشه،

میشد ۴ماهه۱۸میلیارد دلار درآمداضافی بابت روزانه۱/۵.م بشکه صادرات نفت داشت. بدون انتظارات تورمی و مشکلات سه ماه اخیر!»

Loading...
توییت همتی درباره اظهارات بورل

این در حالیست که میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین روزهای گذشته در صفحه توییترش درباره وقفه چند ماهه‌ای که در مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین ایجاد شده است، نوشت: امروز آغاز چهارمین ماه وقفه در مذاکرات وین درباره برجام است. بسیار طولانی است.

او درباره احتمال احیای توافق با وجود تصویب قطعنامه‌ای سرزنشی در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که از سوی آمریکا و کشورهای اروپایی مذاکرات وین ارائه شد، در پیام دیگری نوشت: فرصت‌ها همواره وجود دارند. خیلی زود است که بگوییم توافق از بین رفته. [مذاکرات درباره توافق] در بن بست است که به احتمال زیاد مدتی پس از تصویب قطعنامه‌ای نسنجیده و غیرسازنده علیه ایران در شورای حکام ادامه خواهد یافت.

اظهارات اولیانوف درباره مذاکرات وین در پی این مطرح می‌شود که مذاکرات وین که در راستای احیای توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌های ایران در آوریل ۲۰۲۱، مدتی پس از روی کار آمدن دولت جو بایدن در آمریکا، آغاز شد در پی برخی تحولات اخیر بین‌المللی از جمله حمله روسیه به اوکراین و کشمکش‌های تهران - واشنگتن بر سر برخی مسائل باقی‌مانده در مذاکرات، فعلا متوقف شده است.

منبع: انتخاب

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر