فراخوان جدید برای جذب در دانشگاه فرهنگیان

فراخوان جدید برای جذب در دانشگاه فرهنگیان
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
وزیر آموزش و پرورش از دریافت دستور جذب ۲۵هزار دانشجومعلم دیگر در سطح کشور خبر داد.

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش گفت: دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه وزارت آموزش و پرورش است، این دانشگاه با استقلال کامل و با همت و تلاش همه استادان و کارکنان وزارت آموزش و پرورش در صدد دستیابی به اهداف مدنظر است.

دستور جذب ۲۵ هزار دانشجو معلم

نوری از دریافت دستور جذب ۲۵ هزار دانشجومعلم دیگر در سطح کشور خبر داد و گفت: برای جذب ۲ هزار دکترمعلم در دانشگاه فرهنگیان با دولت مکاتبه کرده‌ایم و سهمیه اعلام‌شده برای جذب دکترمعلمان به‌تدریج انجام خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش، راهکار عبور از بحران کمبود فضا در دانشگاه فرهنگیان را مساعدت وزارت علوم برای استفاده از ساختمان‌های این وزارت دانست و اظهار کرد: در گذشته آموزش و پرورش به وزارت علوم کمک کرده است، انتظار می‌رود با توجه به افزایش جمعیت دانشجومعلمان در مراکز آموزشی و کمبود فضاهای آموزشی در این دانشگاه، وزارت علوم حامی دانشگاه فرهنگیان باشد.

وی با اشاره به نحوه استخدام افراد در آموزش و پرورش و همچنین حق‌التدریس بودن جمع زیادی از کارکنان و فعالان در دستگاه‌های مختلف، گفت: آموزش و پرورش بیشترین مجوز استخدام نیرو در دستگاه‌های دولتی را دارد.

تا دو سال دیگر کمبود معلم نخواهیم داشت

علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، درباره علت وجود معضل کمبود معلم در کشور گفت: دلایل متعددی برای مواجه شدن ما با معضل کمبود معلم وجود دارد که یکی از آن تضعیف دانشگاه فرهنگیان بود، زیرا جذب دانشگاه فرهنگیان در مقطعی افت کرد که البته بعد‌ها جبران شد، ولی با توجه به شرایط فعلی یعنی میزان جذب در دانشگاه فرهنگیان این معضل به زودی حل خواهد شد.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس میزان جذب فعلی دانشگاه فرهنگیان را ۳۰ هزار نفر در سال معرفی کرده و می‌گوید که این میزان در گذشته سالیانه ۳ هزار نفر بوده است. درباره دلیل این اتفاق اللهیار ترکمن، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش گفته تا سال ۷۹ جمعیت دانش‌آموزی در حال افزایش بود و پس از آن رشدش متوقف شد و پس از آن جلوی ورودی آموزش و پرورش را گرفتند و گفتند مازاد نیرو دارید و این محدود کردن استخدام باعث ایجاد شرایط فعلی شد.

«با این میزان جذب دانشجو معلم دو سال دیگر کمبود معلم نخواهیم داشت» این جمله را منادی می‌گوید.

منبع: تسنیم-باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر