قمارهای کوچک بزرگ در بازار رمزارزها

در ریزش بیت کوین، کدام رمزارزها داغ شدند؟

در ریزش بیت کوین، کدام رمزارزها داغ شدند؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان - ستاره منصوری: بر اساس داده‌های سایت کوین‌تلگراف با وجود روند نزولی کریپتوکارنسی در چند ماه و به خصوص یک ماه اخیر، اما رمزارزهایی بودند که توانستند رشد‌های چند هزار درصدی را ثبت کنند.
قسمت قابل توجه در این حیطه این است که تقریبا تمام ۱۰۰ کوینی که بیشترین بازدهی را در یک ماه اخیر ثبت کردند رتبه بالای ۳ هزار از لحاظ حجم بازار داشتند و بعضا برخی از آنها حتی از تاریخ عرضه اولیه آنها بیش از یک ماه نیز نمی‌گذرد.
حجم بازار اغلب این رمزارزها به زحمت به چند میلیون دلار میرسد. بنابراین این کوین‌ها به راحتی می‌توانند توسط سرمایه‌های اندک پامپ و دامپ شوند. سوال اساسی اینجاست که چرا افراد ریسک اینگونه سرمایه‌گذار‌ها را به جان می‌خرند؟

رمزارز ALLBI با رشد حدودا ۳۳۰۰ درصدی در یک ماه اخیر در صدر جدول قرار دارد و توانسته است بالاترین درصد رشد قیمت را در بین تمامی رمزارزها را در بازه زمانی اشاره شده به خود اختصاص دهد. این ارز دیجیتال که از سال ۲۰۲۰ وارد بازار شده و در بعضی از روزها حجم معاملات روزانه‌ای نزدیک به صفر داشته است اما توانسته در دو سال اخیر چند قله قیمتی ثبت کند. اینکه چرا یک رمزارز در این جایگاه، به ناگاه مورد توجه قرار می‌گیرد می‌تواند به دلیل سیاست‌های تبلیغاتی تیم سازنده آن باشد. این رمزارز بعد از رشد چشمگیری که داشته تنها در طی ۷ روز ۸۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است که خصوصیت پروژه‌های مشکوک و ناامن است.

Loading...
رمزارز ALLBI

دومین کوین IDEA است که در حدود ۲۵۰۰ درصد رشد داشته و ۴ ماه از عرضه آن می‌گذرد. عمده رشد آن در یک ماه اخیر صورت گرفته است.

کوین islamicoin در جایگاه سوم قرار می‌گیرد. تنها یک ماه از عرضه این رمزارز می‌گذرد و در حدود ۲۳۰۰ درصد رشد داشته است. این رمزارز را یک کوین اسلامی و هلال معرفی کرده‌ و هدف خلق آن را استفاده در موارد خیریه عنوان کرده‌اند. همانطور که در شکل زیر مشخص است، این ارز دیجیتال در یک ماه گذشته در روند صعودی قرار داشته است.

Loading...
کوین IDEA

از طرف دیگر اگر نگاهی به رمزارزهای برتر بیاندازیم می‌بینیم که بهترین بازدهی یک ماهه ثبت شده به زحمت به ۲۵ درصد می‌رسد اما از طرف دیگر برخی از آنها تا حوالی ۸۰ درصد از ارزش خود را تنها در یک ماه از دست داده‌اند. در بین ۱۰۰ رمزارز برتر تنها ۴ کوین، بازدهی مثبت در طی یک ماه داشته‌اند، یعنی اگر در طی این یک ماه فردی بر روی این ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده بود در ۹۶ درصد موارد به سوددهی نمی‌رسید.

بسیاری از کوین‌های بی‌ارزش و رتبه چند هزارم بازار نیز بوده‌اند که قیمت آنها حتی تا نزدیک صفر افت داشته است اما از طرف دیگر در این گروه شاهد رشدهای نجومی نیز بوده‌ایم.

چرا رمزارزهای مطرح و مهم نه تنها رشد بالایی نداشتند بلکه پول زیادی نیز از آنها خارج شده است؟

آیا افراد متمایل به سرمایه‌گذاری در پروژه‌هایی پرریسک و بی‌نام نشان هستند؟

واقعیت این است که در زمان ریزش تمامی بازارها دستخوش نوسان خواهد شد. اما رمزارزهای غیر مطرح به دلیل حجم بازار کوچک با ورود چند سرمایه‌گذار و به شکل برنامه‌ریزی شده به راحتی می‌توانند افزایش قیمت را تجربه کنند. اما این اتفاق برای رمزارزی مثل اتریوم و بسیاری دیگر تقریبا غیر ممکن است.

پس احتمالا دلیل اقبال با این رمزارزها تبلیغات و اراده تیم سازنده آنها است.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر