قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم امروز به ۱۲ میلیون و ۸۰۷ هزار تومان رسید و سکه طرح جدید (امامی) در رقم ۱۳ میلیون و ۱۷۳ هزار تومان معامله شد.

قیمت نیم‌ سکه امروز به ۷ میلیون و ۳۶۵ هزار تومان رسید.

قیمت ربع سکه امروز ۴ میلیون و ۳۳۸ هزار تومان شد.

قیمت سکه یک گرمی امروز ۲ میلیون و ۷۰۵ هزار تومان است.

قیمت اونس طلا امروز در بازارهای جهانی به هزار و ۸۹۷ دلار رسید.

قیمت طلا ۱۸ عیار امروز هر گرم به مبلغ یک میلیون و ۲۹۶ هزار تومان معامله می‌شود.

نوع سکه کمترین قیمت (تومان) بیشترین قیمت (تومان)
سکه امامی ۱۳,۱۰۲,۰۰۰ ۱۳,۲۰۳,۰۰۰
سکه بهار آزادی طرح قدیم ۱۲,۶۹۸,۰۰۰ ۱۲,۸۱۰,۰۰۰
نیم سکه ۷,۳۶۵,۰۰۰ ۷۳۶۵,۰۰۰
ربع سکه ۴,۳۳۸,۰۰۰۰ ۴,۳۳۸,۰۰۰
سکه گرمی ۲,۷۰۵,۰۰۰ ۲,۷۰۵,۰۰۰
هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱,۲۸۷,۱۰۰ ۱,۲۹۹,۸۰۰

آیا طلا همچنان ارزان می‌شود؟

قیمت طلا در هفته‌های گذشته کاهش قابل توجهی یافته و به سطوح پایین‌تری سقوط کرد. سیاست افزایش نرخ بهره آمریکا که چهارشنبه این هفته اعمال می‌شود باعث شد تا طلا با فشار فروش مواجه گشته و تا عدد ۱۸۹۷ دلار کاهش یابد.

افزایش نرخ بهره آمریکا شاخص دلار را با ورود بی‌سابقه به کانال ۱۰۳ واحدی به بالاترین سطح طی ۲۰ سال اخیر خود بازگرداند و رشد اوراق قرضه موجب ترس معامله‌گران شد تا طلا کانال روانی ۱۹۰۰ را از دست بدهد و از محدوده ۱۹۲۰ تا ۱۹۶۰ دور شود.

تحرکات بانک مرکزی آمریکا به دقت توسط معامله‌ گران رصد می شود و کوچک ترین خبری می تواند تمامی بازارهای جهانی را پر نوسان کند.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که افزایش شدید نرخ بهره با توجه به کاهش تولید ناخالص داخلی ایالات متحده و همچنین ادامه جنگ روسیه و اوکراین که منجر به افزایش قیمت غذا و انرژی شده است؛ می تواند اقتصاد آمریکا را به رکود تورمی دچار کند.

افزایشی ها می گویند طلا تا پایان سال جاری در کانال ۱۹۰۰ باقی خواهد ماند و ترکش های جنگ اوکراین به مدت ۳ سال بر اقتصاد جهان ماندگار خواهد ماند ولی با این حال طلا به تصمیمات فدرال رزرو واکنش نشان داده و در حال حاضر زیر ۱۹۰۰ دلار قرار گرفته است.

حال باید دید که فدرال رزرو در روز چهارشنبه چه تصمیمی برای اقتصاد ایالت متحده خواهد گرفت. تحلیلگران بر این باورند که این بانک علاوه بر افزایش نرخ بهره قصد دارد از ترازنامه خود نیز بکاهد تا به شکلی مؤثر تر نرخ بالای تورم را کنترل کند.

منبع: سایت طلا منبع نرخ‌ها: شبکه اطلاع‌رسانی ارز و طلا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر