روزهای آرام بورس تهران

روزهای آرام بورس تهران
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان: بورس تهران امروز مشابه روزهای قبل مسیر نسبتا آرامی را در پیش گرفته است. در این میان تمرکز زیادی در گروه خودرویی مشاهده می‌شود. همیشه برخی نسبت به هشدارهای حبابی شدن قیمت‌ها گله‌مند هستند اما خاطرات نشان می‌دهد که اعتراضات امروز به مطالب تحلیلی به زیان سنگین سهامداران پس از پایان موج‌سواری و بر هم خوردن ساختار بازار سرمایه می‌ارزد.

Loading...
نقشه بازار سهام - ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

خبر چندان جدیدی برای بورس منتشر نشده است. مذاکرات هنوز در حالت تعلیق قرار دارد و چشم‌اندازی برای نتیجه کوتاه‌مدت مشاهده نمی‌شود. دلار در حوالی ۲۸ هزار تومان قرار دارد. به نظر می‌رسد شر ۴۲۰۰ از اقتصاد ایران کم شده است. کرک اسپرد پالایشی‌ها همچنان سطوح رویایی خود را حفظ کرده است. از آخرین اخبار از عملکرد ماهانه گروه قندی رشد قیمت تفاله است که می‌تواند نشانه‌ای از افزایش قیمت نهاده‌های دامی باشد. همچنان بحث واگذاری دارایی‌ها نیز داغ است. امروز آسیاتک نیز عرضه می‌شود.

سقوط شاخص سهام آمریکا

Loading...
وضعیت بازار سهام آمریکا در پایان روز گذشته

بازار آمریکا روز گذشته سقوط سهمگینی را تجربه کرد. شاخص داوجونز افت بیش از ۲ و شاخص نزدک افت نزدیک به ۴ درصدی را به ثبت رساند. انتظار برای افزایش نرخ بهره آمریکا در جلسه هفته آینده فدرال رزرو و همچنین گزارش شرکت‌ها از فروش و سود در سه‌ماه نخست ۲۰۲۱ از عوامل اثرگذار بر بازار سهام آمریکا است. در این میان برخی از کارشناسان نسبت به احتمال رکود در بازار سهام آمریکا اشاره می‌کنند که طبیعتا می‌تواند اثر خود در اقتصاد جهانی و همچنین بازارهای کالایی (دارای اهمیت برای بورس تهران) منعکس کند.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر