خبر خوش به سهامداران پالایش یکم

خبر خوش به سهامداران پالایش یکم
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

نحوه پرداخت سود سهامداران حقوقی و سایر سهامداران حقیقی که سود مجمع صندوق پالایشی یکم را دریافت نکرده‌اند، مشخص شد.
صندوق پالایشی یکم در نخستین مجمع خود که در بهمن ماه امسال برگزار شد ۶۰۰ تومان به‌ازای هر واحد سرمایه‌گذاری سود تقسیم کرد و این تقسیم سود طبق بند ۱۹ اساسنامه این نهاد مالی انجام و مقرر شد سود دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری «پالایش» تا آخر بهمن از طریق سامانه سجام واریز شود.
در تعطیلات عید سهامدار بمانیم؟

زمان پرداخت سود صندوق پالایش یکم

بر این اساس سود سهامداران حقوقی نیز با ارسال آخرین روزنامه رسمی تغییرات و اعلام کتبی شماره حساب و شبای بانکی از تاریخ ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ قابل پرداخت خواهد بود.

همچنین نحوه پرداخت سود سایر سهامداران حقیقی که در سامانه سجام ثبت‌نام نکرده بودند یا شماره حساب‌هایشان دارای اشکال بوده است، سود این افراد از فردا(سه‌شنبه، ۲۴ اسفند) با مراجعه به کلیه شعب بانک اقتصاد نوین در سراسر کشور و ارائه کارت ملی قابل دریافت است.

شایان ذکر است صندوق پالایشی یکم مشتمل بر چهار شرکت پالایش نفت تهران، پالایش نفت تبریز، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت بندرعباس که در نماد «پالایش» دادوستد می‌شود.

این صندوق ۵ شهریور سال ۹۹ با ۲۰‌درصد تخفیف یعنی ۱۰ هزار تومان به مردم عرضه شد و حالا با تقسیم سود ۶۰۰تومانی افرادی که در پذیره‌نویسی مزبور شرکت کرده بودند، هنوز هم به نقطه سربه‌سر نزدیک نشده‌اند.

وعده پرداخت سود تا آخر بهمن ۱۴۰۰

پیش‌تر، رزاقی مدیرعامل صندوق پالایش یکم اظهار کرده، مبلغ کل سود مورد نظر روز پنجشنبه ۲۸ بهمن ماه بحساب شرکت سرمایه گذاری و تسویه وجوه واریز شد تا از طریق سامانه سجام بحساب سهامداران واریز شود.

این تقسیم سود طبق بند ۱۹ اساسنامه این نهاد مالی انجام می‌شود و مقرر شده که سود دارندگان واحد‌های سرمایه گذاری «پالایشی یکم» تا آخر بهمن از طریق سامانه سجام واریز شود.

بر این اساس برای افرادی که ۳۰۰ واحد از این صندوق را در ایتدای واگذاری خریداری کرده اند در صورتی که اقدام به فروش نکرده باشند مبلغ ۱۸۰ هزار تومان و برای افرادی که دارایی شان ۵۰۰ واحد است ۳۰۰ هزار تومان واریز خواهد شد.

همچنین هر سهامدار دیگری که تا پایان معاملات امروز به هر تعداد از واحد‌های صندوق پالایشی یکم را در دارایی خود داشته باشد به همین نسبت از این سود تقسیمی برخوردار می‌شود.

منبع: تسنیم- خبرگزاری صداوسیما

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر