خبر خوش درباره وام ازدواج فرزندان بازنشستگان

خبر خوش درباره وام ازدواج فرزندان بازنشستگان
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
وام ۲۵ میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان برای ۲۶ هزار و ۳۹۵ نفر از مشمولان واریز شد.

علی خدامی، مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری افزود: با توجه به دستور مدیرعامل صندوق، پیرو رسیدگی به درخواست مکرر بازنشستگانی که در دوره‌های گذشته به دلیل محدودیت منابع بانکی تخصیص یافته، موفق به دریافت این نوع وام نشده بودند، این مهم در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: صبح امروز (سه‌شنبه ۶اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) با هماهنگی‌های بانک عامل، برای تعداد ۲۶هزار و ۳۹۵ نفر از متقاضیان واجد شرایط مراحل گذشته که موفق به دریافت وام ازدواج فرزندان نشده بودند، فراهم شد و مبلغ ۲۵میلیون تومان به حساب این افراد واریز شد.

خدامی با بیان اینکه درخواست‌های متعددی از سوی بازنشستگان واجد شرایط برای دریافت تسهیلات ازدواج فرزندان مطرح شده بود اما به دلیل نبود منابع لازم قابل انجام نبود اظهارکرد: با توجه به درخواست‌های مطرح شده و اینکه از ابتدای برقراری این تسهیلات در سال ۹۸ تاکنون ۲۶ هزار و ۳۹۵ نفر از متقاضیانی که واجد شرایط بودند از دریافت این نوع وام به دلیل نبود منابع لازم بانکی محروم ماندند، با موافقت بانک عامل امکان پرداخت این تسهیلات براساس اولویت به این افراد فراهم شد.

کارمزد و اقساط وام ازدواج فرزندان بازنشستگان

به گفته مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری، تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی ازدواج فرزندان با کارمزد چهار درصد و اقساط ۳۶ماهه پرداخت خواهد شد.

خدامی یادآور شد: براین اساس، بازنشستگان واجد شرایط در دوره‌های قبل، نیازی به مراجعه حضوری به بانک یا مدیریت‌های صندوق در استان‌ها یا مراجعه به سایت ندارند و این فرآیند به صورت خودکار بین صندوق و بانک انجام شده است.

وی تاکید کرد: افرادی که براساس شرایط اعلام شده در دوره‌های مختلف مشمول این تسهیلات نبودند، شامل پرداخت ۲۶هزار فقره تسهیلات مذکور نیز نخواهند بود.

براساس این گزارش، شرایط، زمان ثبت نام اینترنتی، سقف تسهیلات و تعداد دوره جدید به زودی از طریق اداره‌ کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری اطلاع‌رسانی خواهد شد.

منبع: صندوق بازنشستگی کشوری

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر