بورسان - Bourseon

ماجرای یارانه جدید ۲۰۰ هزار تومانی چیست؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
پیگیری‌ها حاکی از آن است که یارانه جدید ۲۰۰هزار تومانی، به محض ابلاغ به وزارت رفاه اجرایی می‌شود.

در روزهای اخیر خبری در فضای مجازی در مورد یارانه جدید ۲۰۰هزار تومانی مطرح شد؛ در این خبر ذکر شده بود که برای خانوارهای پنج دهک اول کارت اعتباری معیشتی صادر می‌شود که مبلغ آن نیز در هر ماه به ازای هر نفر بین ۱۵۰ تا ۲۰۰هزار تومان خواهد بود.

از دیگر جزییات این یارانه گفته شده است که یارانه شامل پنج دهک اول است؛ سه دهک اول ۲۰۰هزار تومان به ازای هر نفر و دو دهک بعدی نیز ۱۵۰هزار تومان در ازای هر نفر دریافت خواهند کرد.

یارانه ۲۰۰هزار تومانی مانند یارانه نقدی نیست

البته باتوجه به آنچه تاکنون منتشر شده و آنطور که رئیس‌جمهوری توضیح داده است، این یارانه، یک یارانه بلاعوض مانند یارانه نقدی و معیشتی نیست؛ بلکه وامی است که با سود دو درصد پرداخت خواهد شد.

با انتشار این خبر، از سازمان هدفمندی یارانه‌ها و نیز وزارت رفاه موضوع را پیگیری کردیم؛ یک منبع آگاه از سازمان هدفمندی یارانه‌ها در این خصوص اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت هنوز در این باره دستوری دریافت نشده است. وزارت رفاه نیز در پاسخ به این سوال که داستان یارانه ۲۰۰هزار تومانی چیست و چه زمانی پرداخت می‌شود گفت: به محض اینکه دستور به وزارتخانه ابلاغ شود، اجرای آن عملی خواهد شد و باید منتظر ماند تا دستور ابلاغ شود.

منبع: اقتصادآنلاین

ارزش سهام عدالت امروز ۱۷ مهر ۱۴۰۰

جزئیات افزایش کمک هزینه بیمه بازنشستگان

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر