رشد نجومی بودجه سال ١٤٠١ شهرداری تهران

رشد نجومی بودجه سال ١٤٠١ شهرداری تهران
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
زاکانی از تنظیم لایحه بودجه مدیریت شهری خبر داد و گفت: در این لایحه پیوستگی منظمی وجود دارد.

زاکانی گفت: نخستین بودجه مدیریت شهری را امروز تنظیم شده تقدیم می‌کنیم، بودجه سال قبل ٤٨ هزار و ٨٠٠ میلیارد بود که با اصلاحیه آن، به ٣٧ هزار و ٧٠٠ میلیارد رسید. به دلایل مختلف نیازمند کار جدی و تحولی هستیم که بخشی از آن خلا‌ها و کاستی‌های گذشته است، پایان امسال تقویم مالی ما حکایت از این می‌کند که ٦٠ هزار میلیارد به بانک‌ها بدهکاریم و بدهکاری قطعی به مجموعه پیمانکاران، بالغ بر ٨٥ هزار میلیارد تومان است.

رشد ۵۱ درصدی بودجه شهرداری تهران

زاکانی گفت: آنچه که امروز تقدیم شورا خواهد شد، ویژگی‌های خاص خود را دارد و در راستای رویکرد‌های تحولی است، در این لایحه پیوستگی منظمی وجود دارد. ۵۶ هزار ۸۶۹ میلیارد ما اعتبار دیدیم که ۵۱ درصد نسبت به سال قبل رشد داشته و برنامه‌ای ارائه کردیم همچنین مجوز داشتیم که در ۴۴ هزار هکتار در ۹ بخش آن، ۸ پروژه را بارگذاری کنیم، اما تنها در یک نقطه بارگذاری شده است.

۱۰ میلیون مسافر سهم مترو است

زاکانی گفت: باید بگویم که حدود ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی افزوده می‌شود و همچنین تا پایان سال ١٤٠١ تعداد اتوبوس‌های تهران به ۴۵۰۰ دستگاه خواهد رسید. طبق برداشت اولیه، ۳۰ میلیون مسافر در تهران روزانه جمع می‌شوند که ۱۰ میلیون مسافر سهم مترو است و به دنبال فعالسازی خطوط هستیم و شرایط جدیدی را فراهم کنیم. صحبت‌های من ناظر بر هوای پاک است، سقف اول بودجه و اعتبارات ما تعهداتی است که به مرحله تحقق برسد و مطالعات انجام شود.

شهرداری به دنبال عرضه خود در بورس است

او گفت: خوشبختانه درامد اختصاصی سازمان‌ها حدود ٦٢ درصد افزایش پیدا کرده همچنین در بخش تملیک دارایی‌ها هم ١٠ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است تا بتوانیم بدهی‌ها را به مرز تسویه برسانیم. در دوره قبلی، مدیریت شهری شهر را با ٧ هزار اتوبوس در اختیار گرفت، اما متاسفانه همین شهر را با ٢ هزار دستگاه اتوبوس به ما سپردند، در رابطه با مترو هم نیاز به ٣ هزار واگن است.

او گفت: شهرداری به دنبال عرضه خود در بورس است زیرا یا رونق بورس مواجه هستیم در حوزه کیف پول شهروندی هم قرار است ٣ کار در این زمینه انجام شود تا مردم اعتبار داشته باشند.

به گفته شهردار درباره گود‌ها و ساختمان‌های نا ایمن هم مجموعه‌ای برای شناسایی آنها در نظر گرفته شده تا مورد بازنگری قرار بگیرد و البته ریس جمهور هم نظرشان تعیین تکلیف آنها است. برای بانوان هم حدود ٣٥٢ پارک نشانه‌گذاری شده و در صدد این هستیم که مسجد در ١٠٠ پارک ایجاد کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر