ساعت معاملات امروز بورس تمدید می‌شود؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
صبح امروز سامانه معاملات بورس بار دیگر دچار اختلال و قطعی شد. این اختلال از ساعت ۹.۳۷ دقیقه امروز در سامانه معاملات رخ داد و منجر به قطع سفارش گیری و تعطیلی معاملات سهام شرکت های بورسی شده بود.

حسن فرج‌زاده، معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار درباره قطعی سامانه معاملاتی بورس در همان آغاز معاملات صبح امروز (دوشنبه ۱۳ دی ماه) اظهار داشت: سامانه معاملاتی فقط برای چند دقیقه قطع شد و بلافاصله برگشت و در حال حاضر معاملات در حال انجام است.

وی درباره دلیل اختلال سامانه معاملاتی بورس گفت: باید اجازه دهیم تا گزارش فنی ارایه و مورد بررسی قرار بگیرد و پس از آن دلیل اختلال را به صورت رسمی اعلام می‌کنیم.

احتمال تمدید ساعت معاملات

معاون اجرایی سازمان بورس درباره احتمال تمدید ساعت معاملات ادامه داد: همانطور که گفتم این اختلال بسیار کوتاه و تنها برای چند دقیقه بود و وقفه طولانی ایجاد نشد که روند معاملات مختل شود.

ارتباط با دیتا سنتر دچار مشکل شد

دهقان، مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس نیز در این رابطه گفت: سامانه‌ها از ابتدا روشن بودند و مشکلی نداشته‌اند، تنها برقراری ارتباط به دلیل قطعی برق ابتدای صبح با اختلال مواجه شد. سامانه‌ها در دیتا سنتر بودند و معاملات در حال انجام بود، اما ارتباط با دیتا سنتر دچار مشکل قطعی برق شد.

هسته معاملات از برق اضطراری و مسیرهای دوم برق برخوردار است، بنابراین، اختلال ایجاد شده به هسته معاملات ارتباطی نداشته است. تمامی معاملات آنلاین در حال برگزاری است و ایستگاه‌های کارگزاری‌ها در حال اتصال است.

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر