سیگنال قطعنامه شورای حکام به مذاکرات برجامی از نگاه قالیباف

سیگنال قطعنامه شورای حکام به مذاکرات برجامی از نگاه قالیباف
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
رئیس مجلس تصویب قطعنامه علیه ایران در شورای حکام آژانس را اقدامی خصمانه و غیرسازنده خواند و گفت: تصویب این قطعنامه به معنای تاثیرپذیری مستقیم آژانس از محافل صهیونیستی است و مسیری است که تداوم آن حتماً به سود مذاکرات جاری دیپلماتیک نخواهد بود.

محمد باقر قالیباف در ابتدای جلسه علنی یکشنبه مجلس شورای اسلامی به کمیسیون عمران ماموریت داد تا علل و عوامل دقیق حادثه قطار را بررسی کنند و گزارش بررسی های خود را در سریعترین زمان ممکن به نمایندگان ملت کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وظیفه خود میدانم از طرف خود و نمایندگان از دیدار صمیمانه با رهبر انقلاب و نظر لطف ایشان تشکر کنم.

او تصریح کرد: مجددا اعلام می‌کنم که این حمایت‌ها نه تنها سبب نادیده گرفتن نقاط ضعف و اشکالات ما نمی‌شود بلکه باور داریم بار مسئولیت مان را در خدمت به مردم سنگین تر و اراده ما را راسخ تر می کند.

قالیباف ادامه داد: تاکید مجدد رهبر انقلاب به نام مجلس انقلابی سرمایه بزرگ و مسئولیت آور برای مجلس یازدهم است و تبیین اصول انقلابی ماندن منشور مجلس انقلابی محسوب می شود.

رییس مجلس شورای اسلامی تصویب قطعنامه علیه ایران در شورای حکام آژانس را اقدامی خصمانه و غیرسازنده خواند و گفت: تصویب این قعطنامه به معنای تاثیرپذیری مستقیم آژانس از محافل صهیونیستی است، این اقدام همکاری‌های بسیار سازنده داوطلبانه و سخاوتمندانه ایران با آژانس را نادیده گرفته و مسیری است که تداوم آن حتماً به سود مذاکرات جاری دیپلماتیک نخواهد بود.

طرف مقابل در رسیدن به توافق برای رفع تحریم‌ها جدی نیست

قالیباف گفت: این اقدامات نشان می‌دهد که طرف مقابل در رسیدن به توافق خوبی که تحریم‌ها علیه ملت ایران رفع شود جدی نیست.

وی تصریح کرد: قاطعانه از اقدامات فنی و حقوقی سازمان انرژی اتمی در پاسخ به قطعنامه ظالمانه و غیر سازنده کشورهای بانی آن حمایت کرده و ضمن استقبال از رای منفی روسیه و چین به این قطعنامه تاکید می‌کنیم تمرکز و خنثی سازی تحریم و ایجاد رونق اقتصادی با تکیه بر توان داخلی به گونه‌ای که منجر به گشایش زندگی و شرایط معیشتی مردم شود مهم ترین و قوی ترین پاسخی است که می‌توان و باید به دشمنان و بدخواهان ملت ایران داده شود.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر