لونا مجددا به قیمت‌های قبل بازمی‌گردد؟

آیا نجات دهنده رمزارز لونا در راه است؟

آیا نجات دهنده رمزارز لونا در راه است؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان - ستاره منصوری : قیمت رمز ارز لونا تنها در طی چند روز بیش از ۹۹ درصد از ارزش خود را از دست داد و قیمت آن تقریبا به صفر رسید. در پی سقوط این رمزارز و مشکلاتی که برای این شبکه و همچنین استیبل کوین ترا به وجود آمد، مبادلات لونا در بسیاری از صرافی‌های مطرح متوقف شد. در واقع ای اتفاق نشان داد که حتی کوین‌های مطرح و با پتانسیل بالا نیز می‌توانند در معرض مشکلات بزرگ، قیمت صفر و حتی حذف شدن از بازار حرکت کنند. در بررسی بازار ارزهای دیجیتال بارها و بارها شاهد به حاشیه رفتن کوین‌هایی هستیم که زمانی در گروه رمزارزهای مطرح قرار داشتند.

Loading...
نمودار رمزارز لونا

سوالی که در حال حاضر مطرح می‌شود این است که امیدی برای نجات رمزارز لونا وجود دارد؟

سرمایه‌گذار میلیارد دلاری

افراد زیادی در این رمزارز سرمایه‌گذاری کرده‌اند و در حال حاضر در ضرر سنگین قرار دارند. بنیاد لونا اعلام کرده است که در پی جذب سرمایه و سرپا کردن مجدد این اکو سیستم است. خبرها حاکی از این هستند که شرکت‌های Swiss Asset Manager GAM و Terra در مورد یک کمک مالی ۳ میلیارد دلاری در حال مذاکره هستند.

هولدینگ GAM به عنوان اولین غول جهانی است که اعلام کمک به Terra و اکوسیستم رو به وخامت آن کرده است.

پس از شکست اخیر، که طی آن ارزش Terra و دو ارز دیجیتال بومی آن کاهش یافت، سازمان‌های پشتیبان این پروژه گفتند که به دنبال کمک خارجی خواهند بود. یکی از اولین شرکت های مالی قدیمی که برای ارائه کمک اقدام کرد، مدیر دارایی سوئیس - GAM Holding AG است.

در بیانیه مطبوعاتی رسمی این شرکت ۴۰ ساله آمده است که مذاکرات با Terraform Labs برای کمک به حمایت از Luna Stablecoin (UST) آغاز شده است.

هولدینگ GAM بیان کرده است که انتظار می رود بین ۲ تا ۳ میلیارد دلار در این زمینه سرمایه‌گذاری برای جذب مازاد عرضه UST در طول فروش فعلی، انجام دهد، که به این وسیله پیوند UST با دلار آمریکا احیا شود.

آنها اعلام کردند که علاقه ما به حمایت از UST نشان دهنده علاقه ما به حمایت از یک بازار رمزنگاری پر جنب و جوش، نوآور و انعطاف پذیر است. ما کاملاً به اکوسیستم Terra اعتقاد داریم. به همان اندازه مهم، ما به رویکرد الگوریتمی UST برای ارزیابی اعتقاد داریم. وقتی سرمایه‌گذاران انگیزه‌های مناسبی داشته باشند، طبیعتاً به روش‌هایی مبادله می‌کنند که ثبات قیمت را حفظ کند.

آیا این سرمایه‌‌گذاری لونا را به ۱۲۰ دلار برمی‌گرداند؟

واقعیت این است که لونا در یک شب نتیجه تلاش عظیمی که در پشت آن قرار داشت را از دست داد. لونا همچنان بر همان سیستم بنیادی برقرار است و می‌تواند آن را بهبود بخشد اما اعتبار آن خدشه دار شده است و اعتماد دوباره به آن توسط سرمایه‌گذارن خرد و بزرگ اندکی مشکل است. ضربه‌ای که به اعتبار این رمزارز وارد شد یک شبه بهبود نخواهد یافت، بنابراین احتمال اینکه لونا حتی در صورت سرمایه‌گذاری‌های سنگین و مجدد، به اوج قیمتی بازگردد اندکی مشکل است.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر