قیمت مصرف کننده قند و شکر اعلام شد

قیمت مصرف کننده قند و شکر اعلام شد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
دبیرکل اتحادیه بنکداران گفت: براساس ابلاغ جدید وزارت جهاد کشاورزی دولت سیزدهم به وزارت صمت و اصناف، قیمت هر کیلوگرم قند ۲۷ هزار و ۱۰۰ تومان و هر کیلوگرم شکر ۲۳ هزار و ۲۳۰ تومان برای مصرف‌کنندگان تعیین شده است.

قاسمعلی حسنی، دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی کشور از تعیین و ابلاغ قیمت مصوب قند و شکر از سوی دولت خبر داد و گفت: با توجه به نرخ تعیین شده باید هر کیلوگرم شکر و قند با نرخ‌های مصوب به دست مصرف‌کنندگان برسد.

او در خصوص وضعیت بازار قند و شکر افزود: براساس ابلاغ جدید وزارت جهاد کشاورزی دولت سیزدهم به وزارت صنعت، معدن و تجارت و اصناف، قیمت هر کیلوگرم قند ۲۷ هزار و ۱۰۰ تومان و هر کیلوگرم شکر ۲۳ هزار و ۲۳۰ تومان برای مصرف‌کنندگان تعیین شده است.

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی کشور تصریح کرد: این قیمت‌ها روی محصولات مذکور برای مصرف‌کنندگان تعیین شده و هرگونه افزایش قیمت تخلف محسوب می‌شود.

این در حالیست که حداکثر قیمت هر کیلوگرم شکر فله برای مصرف کننده نهایی ۲۰ هزار تومان تعیین شد، همچنین قیمت این محصول درب کارخانه و به‌ صورت عمده ۱۸ هزار تومان اعلام شده است.

قیمت شکر پیش از این ۱۳۲۰۰ تومان بود که با افزایش قیمت به ۱۸۰۰۰ تومان، انگیزه واردات این محصول ایجاد شد؛ وجود قیمت ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومانی پیش از این باعث شده بود که واردات برای بخش خصوصی به‌ صرفه نباشد.

بنابر این گزارش اما براساس مشاهدات میدانی هر بسته شکر بسته‌بندی‌ شده در اوزان ۹۰۰گرمی و یک‌ کیلوگرمی ۲۵ هزار تومان تا ۳۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

افزایش ۲۷۰ درصدی نرخ آزاد شکر نسبت به نرخ دولتی

این در حالیست که ماه گذشته، قاسمعلی حسنی، دبیر اتحادیه بنکداران گفته بود، شکر در سال گذشته ۴ مرتبه افزایش نرخ را تجربه کرد و نرخ آزاد شکر ۲۷۰ درصد نسبت به نرخ دولتی افزایش قیمت داشت.

حسنی با بیان اینکه شکر با ۶ نرخ در بازار عرضه می‌شود، تاکید کرد: شکر در بازار از کیلویی ۱۳ هزار تا کیلویی ۲۵ هزار تومان وجود دارد، شکر کیلویی ۱۵ هزار تومان و ۱۶ هزار و ۳۰۰ تومان نرخ‌های دولتی شکر برای مصرف‌کنندگان است.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر