جایگزین وزیر کار در دولت رئیسی مشخص شد

جایگزین وزیر کار در دولت رئیسی مشخص شد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
سخنگوی دولت با اشاره به استعفای وزیر کار و رفاه اجتماعی، گفت: آقای محمدهادی زاهدی به عنوان جایگزین ایشان در نظر گرفته شده است که برای ایشان نیز آرزوی موفقیت می‌کنیم.

سخنگوی دولت از دو بار استعفای حجت‌الله عبدالملکی، وزیر کار و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت: با قبول استعفای دوم توسط رییس‌جمهور، دکتر محمدهادی زاهدی وفا در وزارت کار و رفاه اجتماعی جایگزین ایشان شد.

علی بهادری جهرمی در نشست خبری با رسانه‌ها با اشاره به استعفای وزیر کار و رفاه اجتماعی، گفت: آقای عبدالملکی دیروز برای دومین بار استعفا دادند که این بار مورد پذیرش رییس جمهوری قرار گرفت و این استعفا با هدف خدمت رسانی به مردم تقدیم رییس جمهوری شد که از تلاش مجاهدانه ایشان در این وزارتخانه تقدیر می‌کنیم.

او افزود: ایشان از دولت جدا نمی‌شوند و به عنوان مشاور رئیس جمهوری از ظرفیت ایشان استفاده می‌شود.

بهادری جهرمی با اشاره به جایگزین وی در دولت اظهار کرد: آقای محمدهادی زاهدی به عنوان جایگزین ایشان در نظر گرفته شده است که برای ایشان نیز آرزوی موفقیت می‌کنیم. ایشان پیش از این تعامل و همکاری نزدیکی با دولت داشته‌اند. معاون اقتصادی وزیر اقتصاد، عضویت در شورای عالی دفاع و تامین اجتماعی عضویت در ستاد تنظیم بازار و ... برخی از سوابق سرپرست وزارت کار و رفاه اجتماعی است.

محمدهادی زاهدی وفا متولد سال ۱۳۴۲ در تهران است. او دکترای اقتصاد خود را در سال ١٣٨٠ با پایان‌نامه «رشد درونزا؛ یک مدل جستجوی پیاپی برای فن‌آوریهای جدید با کاربرد در تجارت بین‌الملل از دانشگاه اتاوا کانادا تکمیل کرد.

در سوابق مدیریتی زاهدی وفا ریاست مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق(ع) ١٣٨٢ -١٣٨٠، ریاست دانشکده معارف اسلامی و اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) ١٣٨٢ -١٣٩٤ و معاونت امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی ١٣٨٤ - ١٣٨٨ ثبت است.

او هم‌چنین نماینده وزارت اقتصاد در شوراها و کمیسیونهای تخصصی از جمله شورای عالی تحقیقات و فن آوری (عتف)، شورای اقتصاد، کمیسیون اقتصادی دولت، شورای پول و اعتبار، شورای عالی انرژی، کارگروه ویژه نفت، شورای عالی توسعه صادرات غیر نفتی، ستاد تنظیم بازار، ستاد تدابیر ویژه اقتصادی شورای عالی امنیت ملی، کارگروه طرح تحول اقتصادی، شورای عالی تدوین برنامه پنجم، شورایعالی رفاه و تامین اجتماعی، شورای آمایش سرزمین، شورای عالی آمار، کمیته ملی اهداف توسعه هزاره و کارگروه تدوین ضوابط حمایت از صادرات غیر نفتی بوده است.

او همچنین عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) ١٣٨٩ -١٣٩٢، رییس هیات مدیره هلدینگ صنایع نوین ١٣٩٠ -١٣٩٢، رییس هیات مدیره رایتل ١٣٩٠ -١٣٩٢، رییس اندیشکده اقتصاد مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از سال ۱۳۹۰ تاکنون، معاون طرح و برنامه دانشگاه امام صادق (ع) ۱۳۹۸ بوده است.

زاهدی‌وفا در دولت سیزدهم، معاون اقتصادی معاونت اول رییس‌جمهور را بر عهده داشت.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر