خبر مهم درباره سهام عدالت متوفیان در سال ۱۴۰۱

خبر مهم درباره سهام عدالت متوفیان در سال ۱۴۰۱
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
بیش از ۳ میلیون نفر از دارندگان سهام عدالت فوت شده‌اند که تکلیف انتقال سهام آنها در سال ۱۴۰۰ مشخص نشد.

محمد باغستانی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: بیش از ۳ میلیون نفر از دارندگان سهام عدالت فوت شده‌اند. با توجه به وراث این افراد چیزی حدود ۱۵ میلیون نفری مشمول این نوع از سهامداری هستند. با هماهنگی با قوه قضاییه و دفاتر پیشخوان دولت می‌توان زیرساخت‌های پرداخت سود به وراث را الکترونیکی فراهم کنیم.

سامانه انتقال سهام عدالت کی راه‌اندازی می‌شود؟

پیش‌بینی‌ها و هماهنگی‌ها با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نشان می‌دهد که بتوانیم سامانه انتقال سهام عدالت به وراث را تا شهریور ۱۴۰۱ کلید بزنیم. نکته مهم این است که همراه با انتقال سهام به وراث توزیع سود را نیز انجام خواهیم داد.

وراث متوفیان سهام عدالت منتظر باشند

محسن انصاری مدیر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار گفته بود: تا یک ماه آینده شرکت سپرده‌گذاری اطلاعیه رسمی در مورد این موضوع منتشر خواهد کرد و وراث متوفیان سهام عدالتی باید منتظر این اطلاعیه باشند. در این اطلاعیه اعلام می‌شود که وراث باید به چه سایتی مراجعه کرده و برای دریافت این سهام چه مدارکی را کامل کنند.

سهام عدالت در سال ۱۴۰۰

۲۱ اسفند به حساب مشمولان سهام عدالت سود عملکرد سال مالی ۱۳۹۹ شرکت‌های سرمایه پذیر واریز شد. این سود برای ۴۳ میلیون و ۶۶۵ هزار و ۳۳۱ نفر واریز شد. با واریز سود سهام عدالت، پرونده این سهام در سال جاری بسته شده است. سهامداران امروز مبلغ سود قابل توجهی دریافت کردند. بیش از ۴۹ میلیون نفر سهام عدالت دارند که ۴۳ میلیون نفر آن سود سهام دریافت کردند. مابقی نیز یا از جمله سهامداران فوت شده بودند یا شماره حساب و شماره شبا آن مشکل داشت. البته برخی نیز با مشکل مسدودی یا راکد بودن حساب مواجه بودند.

برخلاف این که وعده داده شده بود که به گروهی از متقاضیان، سهام عدالت جدید پرداخت می‌شود اما این کار انجام نشد. در واقع امسال هیچ سهامدار جدیدی به ۴۹ میلیون سهامدار اضافه نشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر