زنگ پایان

ارابه بورس به حرکت درآمد

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 21 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورس تهران آخرین روز کاری خود در هفته جاری را مثبت به پایان رساند. از ابتدای هفته عوامل متعددی همچون کاهش نرخ بهره بین بانکی، افزایش نسبی قیمت‌ها در بازارهای جهانی سبب شد بورس امروز جو بهتری را نسبت به روزهای گذشته تجربه کند.

شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان امروز رشد 0.51 درصدی را به ثبت رساند و در ارتفاع 1.437 میلیون واحدی قرار گرفت و دیگر نماگر مطرح بازار سهام که نماینده سهام کوچکتر بورسی است، برخلاف روزهای گذشته عملکرد بهتری را به ثبت رساند و رشد 0.91 درصدی رقم زد.

ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم با احتساب معاملات صورت گرفته در صندوق‌های سهامی به 2208 میلیارد تومان رسید. از این میان بازهم شاهد خروج پول توسط کدهای حقیقی از کلیت بازار سهام به میزان 71 میلیارد تومان بودیم. با وجود اینکه مستقلا این موضوع امری مثبت برای رشد پایدار بورس محسوب نمی‌شود اما به سبب اینکه نسبت به روزهای اخیر کاهش پیدا کرده است، می‌توان آن را اتفاقی مثبت قلمداد کرد.

ایمان مقدسیان کارشناس بازار سرمایه در خلال این برنامه دیدگاه خود در رابطه با تحولات پیرامون بازار سهام بیان کرد و به این موضوع پرداخت که ثبات سیاست‌گذاری می‌تواند سبب شکل‌گیری روندهای پایدار در کلیت بازار سهام شود و مهم‌ترین ریسکی که بازار سرمایه را تهدید می‌کند این موضوع است.

در بخش پایانی این برنامه هم امیرهوشنگ نوایی به تشریح عملکرد بازار سرمایه در هفته اخیر پرداخت و عملکرد فملی در فصل بهار را مورد بررسی قرار داد.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور بازار امروز
دلایل تغییر جه بورس تهران در روز چهارشنبه
دلیل تغییر سیاست تقسیم سود فولاد مبارکه؟
آیا بورس به حمایت دولتی نیاز دارد؟
روند صعودی بورس در هفته آینده ادامه دار خواهد بود؟
ویدئو خارجی از فضای اداری دفتر اصلی لینکدین
تحولات هفتگی بازارها
عملکرد فملی در فصل بهار
پیشنهاد سردبیر