• 13
    اردیبهشت 1400
  • 💜51
  • 👁️1600
  • 💬0
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

احتیاط سرمایه‌گذاران در سایه سیاست‌های بانک مرکزی

شاخص کل بورس و اوراق بهادار امروز بیش از یک درصد منفی بود. ارزش معاملات خرد سهام بسیار اندک و شاهد خالص فروش اشخاص حقیقی از بورس هستیم. صنعت فلزات، بانکی، شیمیایی، سرمایه‌گذاری، چند رشته ای صنعتی، سیمان، کانه‌های فلزی و خودرو بیشترین ارزش معاملات را به خودشان اختصاص دادند.

تقاضای مناسبی برای محصولات فولادی در بورس کالا ایجاد شد که مورد معامله هم قرار گرفت.

دلار در سامانه نیما در کانال ۲۲ هزار تومان قرار دارد و در بازار آزاد هم در همین نرخ‌ها می‌باشد.

در بازارهای جهانی نفت برنت ۶۶ دلار، فلز مس ۹۸۲۳، فلز روی ۲۹۲۰، طلا ۱۷۷۹ و بیت‌کوین ۵۷ هزار و ۹۴۲ دلار در حال معامله هستند.

عبدالناصر همتی ریاست بانک مرکزی در مورد حمایت از بنگاه‌های کوچک یک یادداشت اینستاگرامی گذاشتند و گفتند که ۱۰۰ هزار میلیارد تومان می‌خواهند وام بابت سرمایه در گردش به این بنگاه‌ها بدهند.

حسام حسینی کارشناس بازار سرمایه در مورد روند جاری بازار و همچنین اهمیت این که در اقتصاد باید نرخ بهره حقیقی مثبت یا حداقل صفر نباشد صحبت کردند. ایشان خواسته فعالان بازار سرمایه برای کاهش نرخ بهره را که باعث چاپ پول می‌شود، بسیار خطرناک دانسته و انتظار دارند که نرخ بهره حقیقی در محدوده صفر قرار گیرد.

حمیدرضا ملکوتی‌خواه، کارشناس بازار سرمایه اعتقاد دارند بازار به دلیل بی اعتمادی به سیاست‌های بانک مرکزی در مورد نرخ ارز هرچند که اقتصادی نباشد ولی احتمال ارز پاشی را در اقتصاد می‌دهند و همین عامل باعث شده است که یک مقدار معاملات در بازار با دامنه نوسان منفی سه درصد فرسایشی شود.

در بورسان بخوانید:

جزئیات جلسه سران قوا درباره حمایت از بورس

سقوط آزاد در بازگشایی ۳ نماد بورسی

قیمت کارخانه‌ای خودرو گران شد

ویدئوهای مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...
فهرست پخش
شروع برنامه
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر