خبر جدید برای تبدیل وضعیت استخدامی معلمان

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت بررسی طرح تبدیل وضعیت استخدامی معلمان آموزش و پرورش توضیحاتی ارائه کرد.

جلال محمودزاده نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی در تشریح آخرین وضعیت بررسی طرح تبدیل وضعیت استخدامی معلمان آموزش و پرورش، گفت: این طرح با ۵۸ امضا تقدیم هیات رئیسه شده و درحال‌حاضر به کمیسیون آموزش ارجاع و در حال بررسی در این کمیسیون است.

وی با بیان اینکه درحال‌حاضر یک نابسامانی درجذب نیروها در آموزش و پرورش وجود دارد، افزود: در صورت تصویب این طرح وزارت آموزش و پرورش باید تمامی نیروهای خود را از طریق دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی جذب کند تا دیگر شاهد نابه سامانی در جذب نیروهای آموزشی نباشیم.

خبر سازمان استخدامی درباره قطع حقوق کارمندان

ساماندهی وضعیت استخدامی معلمان آموزش و پرورش

نماینده مهاباد در مجلس در تشریح بخشی از جزییات طرح تبدیل وضعیت استخدامی معلمان آموزش و پرورش، اظهار کرد: طرح مذکور درباره ساماندهی کلیه معلمان حق‌التدریس، معلمان مدارس زیر نُرم، نیروهای دارای شناسه نیروی انسانی (کد پرسنلی) و دوره دیده در دانشگاه فرهنگیان، مربیان پیش دبستانی غیر دولتی، نیروهای خرید خدمات (برون سپار در هنرستان ها)، آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی و نیروهای خرید خدمات آموزشی است.

وعده یارانه ۸۰۰ هزار تومانی رئیسی پوچ می‌شود؟

قانون در مورد نحوه بکارگیری معلمان

محمودزاده با بیان اینکه قانون در مورد نحوه بکارگیری نیروهای فوق الذکر مسکوت مانده است، گفت: لذا تذکر مذکور با توجه به همکاری، کسب تجربه و مهارت کافی این گروه‌ها در مدارس مناطق محروم و صعب‌العبور کشور که با تعلق کمترین مزایا و عدم امنیت شغلی همراه بوده است و همچنین در جهت رفع کمبود نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش و استخدام گروه‌های فوق و در راستای بسط عدالت تدوین شده است.

وی با بیان اینکه منابع لازم برای اجرای این طح پیشبینی شده، گفت: همچنین در این طرح آمده است که پس از تبدیل شدن به قانون، آیین نامه اجرایی آن ظرف مدت سه ماه توسط وزارت آموزش و پرورش و سازمان امور اداری و استخدامی کشور تهیه و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

نماینده مهاباد در مجلس تصریح کرد: پس از تصویب این طرح از سوی نمایندگان، طرح برای بررسی به شورای نگهبان ارسال خواهد شد.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر