پذیره‌ نویسی تجلی آغاز شد

چگونه عرضه اولیه تجلی بخریم؟

چگونه عرضه اولیه تجلی بخریم؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان: همان‌گونه که انتظار می‌رفت پذیره نویسی شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات از امروز آغاز شده و حداکثر تا ۱۵ روز کاری ادامه خواهد یافت. در گزارش‌های پیشین بورسان به این موضوع پرداخته شد که چرا عرضه تجلی از چندین منظر پدیده‌ جدیدی در بازار سرمایه کشور است.

اول آن که این شرکت تنها شرکت پروژه‌محور بازار سرمایه است. بدین معنی که پورتفوی غیربورسی تجلی توسعه معادن شامل ۵ پروژه اساسی است و بنا به اظهارات مدیران شرکت قرار است بعد از تکمیل پروژه‌ها، تجلی مالکیت این شرکت‌های نوظهور را حفظ کرده و به کسب درآمد از آن‌ها به بپردازد.

جنبه دیگر از پذیره‌نویسی تجلی که شایان توجه است آن است که این جذب نقدینگی قسمتی از یک افزایش سرمایه در جریان است و قرار است سرمایه‌ای که از این طریق وارد شرکت می‌شود مستقیما به منظور تامین مالی پروژه‌ها استفاده گردد. به نظر می‌رسد تجلی برای اولین بار از بازار سهام کشور در جهت کارکرد اصلی خود استفاده می‌کند و همین موضوع عاملی است که بورسان در گزارش‌های متعدد به این مقوله پرداخته است.

آیا تجلی گران عرضه می شود؟

چگونه در پذیره‌نویسی تجلی شرکت کنیم؟

پیش‌تر اشاره شد که پذیره‌نویسی تجلی قسمتی از افزایش سرمایه این شرکت از محل آورده‌های نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران قبلی است. به همین علت اگر قصد دارید در این پذیره نویسی شرکت کنید کافی است حق تقدم نماد «تجلی» یعنی «تجلیح» را جستجو کنید. حداکثر میزان ثبت سفارش برای این نماد ۱۰ هزار عدد و قیمت سفارش ۱۰۰۰ ریال یا ۱۰۰ تومان است.

تا این لحظه نزدیک به ۱.۴ میلیارد حق تقدم این سهم معامله شده و قرار است در کل ۹.۳ میلیارد حق تقدم سهم عرضه شود. اگر روند پذیره‌نویسی سهم به همین صورت ادامه پیدا کند احتمالا خیلی زودتر از ۱۵ روز کاری در نظر گرفته شده روند عرضه سهم خاتمه خواهد یافت.

با توجه به تعداد ۱۰۰۰۰ سهمی و قیمت ۱۰۰ تومانی حداکثر یک میلیون تومان نقدینگی را می‌توان در این پذیره‌نویسی دخیل کرد.

در همین رابطه بخوانید:

آیا پذیره نویسی تجلی را بخریم؟

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر