سرمایه‌گذار شو

مختصات سرمایه‌گذاری هوشمند

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 26 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

در بخش خبر، تحولات روز با حضور شهاب رحیمی مورد بررسی قرار گرفت و درباره دلایل مخالفت همتی با ارز ۱۷.۵۰۰ تومانی و تاثیر آن بر سرمایه‌گذاران خرد صحبت شد.

از ابتدای سال تاکنون افراد زیادی به بازارهای مختلف ورود کردند، اما در اغلب بازارها ضررهای بسیاری متحمل شدند. بسیاری معتقدند که دلیل این امر نداشتن استراتژی مشخص برای سرمایه‌گذاری است. در این بخش از برنامه مهرزاد منتظری درباره اینکه چگونه می‌توانیم یک استراتژی سرمایه‌گذاری بهینه طراحی کنیم صحبت کردیم. ایشان در ابتدا تعریفی از استراتژی سرمایه‌گذاری ارائه داده است و در کنار آن نقش یکی از فاکتورهای کلیدی در طراحی استراتژی سرمایه‌گذاری را بازگو می‌کند.

یکی از سوالاتی که ممکن است برای فعالان بازار سرمایه پیش بیاید این است که عرضه اولیه بهتر است یا شرکت در پذیره‌نویسی؟ ما انواع مختلفی از پذیره‌نویسی داریم، یکی از انواع پذیره‌نویسی زمانی است که شرکت می‌خواهد به تازگی شروع به فعالیت کرده و برای ورود به بازار تمایل به جذب سرمایه دارد و در مقابل آن عرضه اولیه به موقعیتی اطلاق می‌شود که شرکت از قبل وجود داشته است و تمایل دارد با تخصیص درصدی از سهام خود به عموم مردم، برای گسترش فعالیت های خود تامین سرمایه کند. در پذیره نویسی‌هایی مثل تماوند که در بهمن ماه ۱۳۹۸ انجام شد، و زمان بازگشایی آن پس از یک بازه ۷ ماهه صورت گرفت، یک بازدهی ۱۴.۵ برابری نصیب سهامداران شد، اما آیا این اتفاق برای همه شرکت‌هایی است که با پذیره‌نویسی در بازار ثانویه جذب سرمایه می‌کنند؟ حامد مددی بنیانگذار و مدیرعامل فیندو به این سوال پاسخ می‌دهد.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر