پیش بینی اولیانوف از وضعیت مذاکرات وین پس از صدور قطعنامه

پیش بینی اولیانوف از وضعیت مذاکرات وین پس از صدور قطعنامه
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
نماینده دائم روسیه در وین گفت: اکنون لازم است مذاکرات وین از سر گرفته شود. البته، در شرایط کنونی، وضعیت متفاوت است به خصوص که پس از تصویب قطعنامه اخیر از سوی شورای حکام درباره ایران، فکر می‌کنم دست کم یک وقفه دیگر این بار از سوی ایران ایجاد خواهد شد. اما روند مذاکرات باید از سر گرفته شود.

میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین وقفه ایجاد شده در روند مذاکرات درباره توافق هسته‌ای ایران را تصمیم اشتباهی از جانب طرف‌های غربی دانست و درعین حال گفت که هنوز فرصت‌هایی برای ازسرگیری گفت وگوها وجود دارد.

اولیانوف روز گذشته در گفت و گو با شبکه "روسیه ۲۴" گفت: "۱۰ ژوئن(۲۰ خرداد ۱۴۰۱) دقیقاً سه ماه از لحظه توقف مذاکرات وین می‌گذرد. فکر می‌کنم تعلیق مذاکرات تصمیم اشتباهی بود که توسط اتحادیه اروپا و هیات های غربی گرفته شد در صورتی که نیازی به این کار نبود.

او اظهار کرد: واقعیت این است که در ۱۰ مارس، پیش نویس موافقتنامه بر سر بازگرداندن کامل توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌ها، بیش از ۹۹ درصد مورد توافق قرار گرفته بود و فقط برخی مسائل کوچک باقی مانده بود که توافق در مورد آنها نیز در مدت یک یا دو روز قابل انجام بود.

لازم است مذاکرات وین از سر گرفته شود

نماینده دائم روسیه در وین افزود: اکنون لازم است مذاکرات وین از سر گرفته شود. البته، در شرایط کنونی، وضعیت متفاوت است به خصوص که پس از تصویب قطعنامه اخیر از سوی شورای حکام درباره ایران، فکر می‌کنم دست کم یک وقفه دیگر این بار از سوی ایران ایجاد خواهد شد. اما روند مذاکرات باید از سر گرفته شود.

اولیانوف تاکید کرد که هنوز فرصت‌هایی برای از سرگیری مذاکرات وین وجود دارد.

پیش‌بینی اولیانوف از تداوم بن‌بست مذاکرات برای مدتی

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات وین در ارزیابی وضعیت مذاکرات پس از صدور قطعنامه شورای حکام پیش‌بینی کرد گفت‌وگوها برای مدتی در بن‌بست بمانند.

وی در توییتر نوشت: شانس همیشه وجود دارد. قطعاً زود است که بگوییم این توافق مرده است. [مذاکرات] در وضعیت بن‌بست قرار دارد که به احتمال زیاد پس از تصویب قطعنامه نابخردانه و با اثر معکوس در مورد ایران توسط شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تا مدتی مشخص ادامه خواهد داشت.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر