شایعه لغو محدودیت تردد شبانه صحت دارد؟

شایعه لغو محدودیت تردد شبانه صحت دارد؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
جانشین پلیس راهور ناجا درباره احتمال لغو محدودیت‌های ترددشبانه توضیحاتی ارائه کرد.

سردار سید تیمور حسینی جانشین پلیس راهور ناجا در خصوص چگونگی تردد در جاده‌های کشور با توجه به رنگ‌بندی جدید کرونایی اظهارکرد: بر اساس نقشه کرونا در اپلیکیشن ماسک، در رنگ‌بندی جدید علاوه بر شهرهای قرمز قبلی، شهرستان‌های سرچهان (فارس)، آبیک (قزوین)، شهربابک (کرمان)، آشتیان و تفرش (مرکزی) و اردکان (یزد) هم در وضعیت قرمز قرار گرفته‌اند. همچنین شهرستان‌های ایوان (ایلام)، خلیل‌آباد، خواف، سبزوار (خراسان رضوی)، زابل (سیستان و بلوچستان)، رستم و فیروزآباد (فارس)، البرز (قزوین)، رودبار و رودسر (گیلان)، چالوس و رامسر (مازندران) از زرد به نارنجی تغییر وضعیت یافته‌اند.

سردار حسینی گفت: بر اساس این گزارش ۲۲ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۲۸ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۱۵ شهرستان در وضعیت زرد و ۸۳ شهرستان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

جانشین پلیس راهور ناجا تصریح کرد: بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا کماکان تردد «به» و «از» شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع بوده و جریمه یک میلیون تومانی تردد به شهر قرمز و ۵۰۰ هزار تومانی تردد به شهر نارنجی توسط دوربین‌های هوشمند جاده‌ای و ماموران گشت پلیس راه و راهور ناجا اعمال می‌شود.

سردار حسینی در پاسخ به پرسشی در خصوص شایعاتی مبنی بر تغییر محدودیت تردد شبانه اعلام کرد: محدودیت تردد شبانه به قوت خود باقی است؛ براین اساس تردد از ساعت ۲۲ تا ۳ صبح ممنوع است و متخلفان ۲۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

وی در بخش دیگری از صحبتش وضعیت جاده‌های کشور را عادی و روان خواند و با توجه به بارندگی در برخی از جاده‌ها از هموطنان درخواست کرد در صورت نیاز به تردد در جاده‌ها، از سلامت برف‌پاک‌کن و سیستم گرمایشی خودرو اطمینان یابند و با رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی مجاز تردد کنند.

منبع: فارس

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر