دلهره بازار جهانی از زمستان سخت

دلهره بازار جهانی از زمستان سخت
  • اشتراک‌گذاری
  • ❤️2
  • 👁️67
  • 💬0

بورسان: معاملات بازارهای جهانی روند خود را تغییر داد و عمده شاخص‌های سهام و کامودیتی‌ها کاهشی شدند. در حالی که از ابتدای هفته خوش‌بینی‌ها به واکسن کرونا منجر به تقویت قیمت‌ها شده بود، افزایش تعداد مبتلایان و مرگ و میر در بسیاری از کشورهای جهان ترمز صعود را کشید. محدودیت‌ها و تعطیلی در شهرهای مهمی از آمریکا، اروپا و حتی آسیا در حال اجراست و همه را نگران یک زمستان سخت کرده است. 

در آمریکا طی ۱۰ روز گذشته یک میلیون مبتلای جدید اضافه شده و تعداد کشته‌شدگان کرونا در این کشور به ۲۵۰ هزار نفر رسیده است. به گزارش ان بی سی نیوز، متوسط قربانیان هفتگی ۴۲ درصد افزایش یافته و در هفته گذشته روزی ۱۱۶۷ نفر کشته شده‌اند. آمریکا درگیر موج سوم کروناست که بسیار نگران‌کننده‌تر از موج دوم است و همین موضوع به تعطیلی مجدد مدارس و اعمال محدودیت‌های جدید در شهرهای مختلف ایالات متحده منجر شده است. 

اما در اروپا موج دوم کرونا در حال شکل‌گیری است و عمده کشورها در حال اعلام آمار بیشتر مبتلایان و کشته‌شدگان هستند. به نظر می‌رسد زمستان سخت ناشی از کرونا بار دیگر نگرانی‌ها از افزایش تعطیلی‌ها و کاهش عملیات اقتصادی را افزایش داده است. همین موضوعی است که مجددا بازارها را به مدار نزولی کشانده است. 

قیمت کامودیتی‌ها ساعت ۱۰ پنجشنبه ۲۹ آبان ۹۹
تعداد مبتلایان به کرونا در اروپا و آمریکا
اخبار مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
  • بایا زاهد

    ممنون