ارزش سهام گوگل چقدر است؟

ارزش سهام گوگل چقدر است؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
شرکت گوگل اخیراً از ضرر یک میلیارد دلاری در سرمایه‌گذاری‌های دارایی خود خبر داد که سهام این شرکت در معاملات امروز بازار سهام با ۴.۴ درصد کاهش نزدیک به ۲۲۶۸ رسید.

شرکت گوگل اخیراً از ضرر یک میلیارد دلاری در سرمایه‌گذاری‌های دارایی خود خبر داد و سهام این شرکت آمریکایی به میزان ۱۷ درصد کاهش یافت.

کاهش ۹۹ سنتی ارزش هر سهم گوگل

شرکت گوگل اخیراً از ضرر یک میلیارد دلاری در سرمایه‌گذاری‌های دارایی خود خبر داد که باعث کاهش سود ۹۹ سنت به ازای هر سهم این شرکت شد.

پیش از این تحلیلگران درآمد گوگل را ۲۵.۷۴ دلار برای هر سهم و درآمد ۶۸.۰۵ میلیارد دلار پیش‌بینی کرده بودند. اما در پی این اتفاق سهام گوگل در معاملات امروز بازار سهام با ۴.۴ درصد کاهش نزدیک به ۲۲۶۸ رسید.

با اعلام شرکت گوگل درآمد رایانش ابری این شرکت فعال در حوزه فناوری اطلاعات با ۴۴ درصد افزایش به ۵.۸۲ میلیارد دلار رسیده است. هیات مدیره گوگل نیز ۷۰ میلیارد دلار برای بازخرید سهام دیگر مجوز صادر کرده است.

افزایش ۲۳ درصدی هزینه‌های جذب ترافیک برای گوگل

همچنین هزینه‌های جذب ترافیک با افزایش ۲۳ درصدی به ۱۱.۹۹ میلیارد دلار رسید و درآمد ناخالص گوگل نیز با ۲۳ درصد افزایش به ۶۸.۰۱ میلیارد دلار رسید و با توجه به گزارش درآمد گوگل، سهام این شرکت آمریکایی در سال ۲۰۲۲ به میزان ۱۷ درصد کاهش یافت.

گوگل برای ثبت نام تجاری "پیکسل واچ" درخواست داد

احتمال زیادی وجود دارد که ساعت هوشمند گوگل "پیکسل واچ" نام بگیرد. طبق گزارش وب سایت ۹to۵google، این غول فناوری اسنادی را برای ثبت نام تجاری "پیکسل واچ" در دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا تنظیم کرده است. گوگل در درخواست خود نوشته است این نام قرار است دسته ساعتهای هوشمند، قاب و بند آنها را پوشش دهد.

درخواست علامت تجاری، شامل جزییات بیشتر درباره این دستگاه نیست. اما بر مبنای شایعات قبلی و اطلاعاتی که درز پیدا کرده است، نخستین ساعت هوشمند ساخت گوگل یک ظاهر گرد بدون حاشیه دارد. انتظار می رود این ساعت هوشمند حسگر ضربان قلب و قابلیتهای دیگری را داشته باشد که در محصولات فیت بیت (Fitbit) وجود دارد که در سال ۲۰۲۱ توسط گوگل خریداری شد. با این حال گویا این دستگاه قیمت بالاتری از فیت بیت خواهد داشت و رقیب واقعی اپل واچ خواهد شد. پیش بینی می شود این محصول با نرم افزار Wear OS ۳ کار کند که فعلا در شمار محدودی از ساعتهای هوشمند استفاده شده است.

بر اساس گزارش وب سایت انگجت، جون پروسر که برای افشای زمان رونمایی محصولات معروف است، پیش از این اعلام کرده بود گوگل قصد دارد نخستین ساعت هوشمند خود را ۲۶ مه عرضه کند. این گفته بعید نیست زیرا تاریخ آن مصادف با کنفرانس سالانه طراحان گوگل است که در ماه مه برگزار می شود. با این حال گوگل پیش از معرفی این محصول، باید از چندین موانع رگولاتوری عبور کند. اما از آنجا که این دستگاه هنوز در فهرست کمیسیون ارتباطات فدرال و بلوتوث SIG دیده نشده است، ممکن است ۲۶ مه برای تاریخ رونمایی آن زود باشد.

منبع: تسنیم- ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر