اعتراف وزیر کار درباره حقوق کارگران

اعتراف وزیر کار درباره حقوق کارگران
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی معتقد است که دستمزد کارگران حداکثر ۳۶ درصد از هزینه یک خانوار معمولی را پوشش می‌دهد.
حجت عبدالملکی، می‌گوید: پارسال اعلام کردیم در سال جدید با برنامه ای متفاوت جبران زحمات کوچکی از فعالیت کارگران خواهیم داشت. در کشور ۱۵ هزار کارگر مشغول به کار هستند که امنیت شغلی، معیشت و تشکل یابی از جمله مشکلات آن‌ها شناخته شده بود. شرایط جدید ثبت نام وام ۱۲ میلیونی بازنشستگان

وجود ۱۳ هزار و ۸۴۷ تشکل کارگری و کارفرمایی در کشور

حاتم شاکرمی، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفته بود ۱۳ هزار و ۸۴۷ تشکل کارگری و کارفرمایی در کشور وجود دارد که از این تعداد ۱۱ هزار و ۶۸ تشکل به تشکل‌های کارگری مربوط است و ۲ هزار و ۷۷۹ تشکل نیز جزو تشکل‌های کارفرمایی هستند.

هم اکنون بر اساس قانون، چهار تشکل کارگری اصلی در کشور فعالیت دارد که شامل شورای اسلامی کار جامعه اسلامی کارگران، انجمن‌های صنفی کارگری و کانون کارگران بازنشسته می‌شود.

کارگران استقلال می‌آورند و حمایت از کارگر برکت دارد

حسین زاده فرمانده سپاه پاسداران می‌گوید: امروز در یک نبرد سخت اقتصادی به سر می‌بریم؛ مهم‌ترین عرصه، جهاد کارگران است. در رونق اقتصادی موانع زیادی داریم که فساد و رانت خواری یکی از آنهاست؛ برای مقابله با فساد و رانت اقدامات خوبی صورت گرفته است.

۴۲ سال است که در اقتصاد مشکلاتی وجود دارد که سپاه پاسداران کمک‌های زیادی در این زمینه انجام داده است.

این در حالی است که وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی جمعه گذشته در جریان بازدید از کارخانه پگاه اظهار کرده بود، افزایش ۵۷ درصدی حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۱ خوشبختانه باعث افزایش بهره‌وری در تولید کشور شده است.

عبدالملکی بیان کرده، افزایش حقوق کارگران بر اساس مصوبه شورای کار عالی کشور در چند روز اخیر اعمال و اجرا شده است.

او با اشاره به اهداف سال «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» افزوده، بهبود فضای کسب و کار، افزایش اشتغال و تولید رویکرد اصلی وزارت کار در سال ۱۴۰۱ است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر