زیر پوست کدال ؛ 25 اسفند ۹۹

سودآوری شرکت‌های بورسی از فروش سرمایه‌گذاری‌ها

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان: در برنامه «زنگ پایان» بورسان با سروش بهرامی به مهم‌ترین اطلاعیه‌های‎ منتشرشده در کدال پرداخته شد. شکبیر، شوینده، ونوین و بهپاک نمادهایی بودند که اطلاعیه‌های آنها امروز موردتوجه قرار گرفت.

شکبیر: شرکت پتروشیمی امیرکبیر (سهامی عام)، گزارش فعالیت ماهانه بهمن ماه خود را روی کدال منتشر کرده است. این شرکت در چند ماه گذشته وضعیت خوبی داشت. البته این نماد توانست در آذر و دی ۹۹ به ترتیب۱۷۴۲ و ۱۶۴۰ میلیارد تومان فروش داشته باشد. اکنون دیده می‌شود که در بهمن توانست فروش ماهانه خود را با عدد ۱۸۱۷ میلیارد تومان ثبت کند. برآیند این فروش‌ها باعث شد که در ۱۱ ماه امسال بتواند ۱۳ هزار و ۸۵۷ میلیارد تومان فروش داشته باشد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته تقریباً ۶۸۱۳ میلیارد تومان بود. به این شکل شکبیر یک رشد دو برابری داشته است.

شوینده: مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر، یک افشای اطلاعات از گروه الف را منتشر کرده است. این شرکت گفته است که مقداری از سهام شرکت پاکسان را به فروش رسانده است و از این طریق توانسته یک سود ۵۷ میلیارد تومانی ثبت کند. حدود ۲.۸۶ درصد این سهام را به قیمت ۲۵۸۷ تومان فروخته است که جمع مبلغ فروش این سهام حدود ۷۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

ونوین: بانک اقتصاد نوین، یک افشای اطلاعات از گروه ب را روی کدال منتشر کرده است. این نماد می‌خواهد درصدی از سهام شرکت سرمایه‌گذاری اقتصاد نوین را برای فروش بگذارد. زمان این عرضه هم در اول اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ است. همچنین این سهم می‌خواهد حدود ۵۸۲ میلیون از سهام این شرکت را باقیمت پایه ۲۰۰۰ تومان واگذار کند. ارزش این واگذاری ۱۱۶۴ میلیارد تومان است که اگر این فروش انجام شود می‌تواند سود خوبی را نصیب بانک کند.

بهپاک: شرکت صنعتی بهپاک، یک افشای اطلاعات از گروه الف را منتشر کرده است.بهپاک از فروش ونوین خبرداد. این نماد، ۰.۵ درصد از سهام ونوین که ۱۵۱ میلیون سهم می‌شود را به قیمت پایه هر سهم ۴۲۱ تومان به فروش رسانده است. کل مبلغ این فروش حدود ۶۳ میلیارد و ۵۷۱ میلیون تومان بوده است. اگر از این مبلغ هزینه‌های جانبی و ارزش تمام‌شده کم شود؛ سود ۵۸ میلیارد و ۷۸۸ میلیون تومانی نصیب بهپاک شده است. این نماد قبل این عرضه ۲.۹ درصد مالکیت شرکت ونوین را داشت و بعد عرضه این مالکیت ۲.۴ درصد رسید.

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر