وضعیت متفاوت شرکت‌های غذایی در بهار

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 3 پسندیدن

بورسان: در برنامه زنگ پایان امروز همراه با امیرهوشنگ نوایی، تحلیل‌گر بورسان به بررسی صورت‌های مالی فصل بهار ۴ نماد غمینو، پاسا، ساربیل و غگلستا بررسی شد.
گروه غذایی در آخرین روز هفته معاملات جذابی را سپری می‌کنند، غالب نمادهای این گروه در مدار مثبت معامله می‌شوند. این گروه امروز در میان صنایع با بیشترین ارزش معاملات قرار دارد. عملکرد دلچسبی که غذایی‌ها برای بهار منتشر کردند و همین موضوع منجر به تشکیل صف خرید در اکثر نمادهای این گروه و ایجاد جو مثبت در گروه غذایی شد.
به دنبال غذایی‌ها تحرکات مثبت در دیگر نمادهای گروه کالای اساسی مشاهده می‌شود به نظر می‌رسد احتمال عملکرد خوب این صنایع در صورت‌های مالی فصل بهار‌ مورد توجه سهامداران قرار داده است.
در ادامه نگاهی می‌اندازیم به مهم‌ترین نکات صورت مالی فصل بهار غمینو:
غمینو در فصل بهار رشد سود ۸۱ درصدی را نسبت فصل گذشته تجربه کرد، که به موجب این سودآوری خوب، نماد امروز صف خرید پرحجمی را تجربه کرد.
رکورد فروش ریالی شرکت در فصل بهار شکسته شد و حاشیه سود به رقم قابل توجه ۱۵ درصد رسید؛ هرچند که تولید شرکت کاهش داشته اما جهش نرخ‌ها رشد درآمدزایی را برای شرکت به دنبال داشته است.
نکته‌ی مهمی که در صورت‌های مالی شرکت به چشم می‌خورد نرخ مواد مصرفی شرکت است که با نرخ‌های حال حاضر فاصله قابل توجهی دارد؛ به نظر می‌رسد غمینو از موجودی انبار استفاده کرده و تکرار این حاشیه سودها در ماه‌های آینده دور از انتظار است.

در ادامه برنامه نیز مهم‌ترین نکات صورت‌های پاسا، ساربیل و غگلستا بررسی شد.

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر