حجم مبنای کدام نمادهای فرابورس حذف می‌شود؟

حجم مبنای کدام نمادهای فرابورس حذف می‌شود؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

حجم مبنا برای ۱۶ نماد معاملاتی از شنبه هفته آینده (۴ تیر) در فرابورس ایران اعمال نخواهند شد.

معاون نظارت بازار شرکت فرابورس ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پیرو اطلاعیه‌های شماره ۳۴۷۴/الف/۰۰ مورخ ۰۹/۱۱/۱۴۰۰ و شماره ۳۸۳۴/الف/۰۱ مورخ ۱۸/۰۳/۱۴۰۱ این شرکت، در راستای اجرای ضوابط مربوط به ماده ۲۲ دستورالعمل فعالیت بازارگردانی در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران و پس از بررسی‌های صورت گرفته از تاریخ ۰۱/۰۳/۱۴۰۱ تا ۳۱/۰۳/۱۴۰۱، حجم مبنا برای نمادهای معاملاتی دارای بازارگردان در بازارهای اول و دوم فرابورس ایران از روز شنبه(۴ تیر) اعمال نخواهد شد.

همچنین حجم مبنا برای نمادهای معاملاتی فرابورس و فروی از روز شنبه آینده اعمال خواهد شد.

حجم مبنای کدام نمادهای فرابورس حذف می‌شود؟

این گزارش می‌افزاید: شرکت‌های سرمایه‌گذاری اعتلا البرز، بیمه پاسارگاد، نیروگاه زاگرس کوثر، پخش البرز، سرمایه‌گذاری مسکن الوند، سرمایه‌گذاری مسکن شمال غرب، حمل‌ونقل گهرترابر سیرجان، داروسازی دانا، تولید نیروی برق دماوند، سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، فروسیلیسیم خمین، آهن و فوالد غدیر ایرانیان، گسترش صنایع روی ایرانیان، فرانسوز یزد، سرمایه‌گذاری آوا نوین و گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان ۱۶ شرکتی هستند که نماد معاملاتی آنها از شنبه هفته بعد حجم مبنا برای آنها اعمال نخواهد شد.

ریزش بازار سرمایه در آخرین ماه بهار

بازار سرمایه آخرین معاملات خود را در خرداد ماه سخت سال ۱۴۰۱ به پایان رساند و همچون اکثر روزهای این ماه، امروز نیز بازدهی منفی را به ثبت رساند. شاخص کل بورس در آخرین ماه از اولین فصل سال جدید در نهایت با ثبت بازدهی منفی ۳ درصدی، ماه سختی را برای فعالان خود رقم زد. در این میان شاخص هم‌وزن بیش از ۴ درصد کاهش داشت که نشان از معاملات ضعیف‌تری در قسمت سهام کوچک بازار دارد.

ارزش معاملات نیز در این ماه با کاهش نسبتا زیادی همراه شدند. درحالی که در دو ماه ابتدایی سال این پارامتر با افزایش خوبی همراه شده بود، در خرداد ارزش معاملات به طور میانگین عدد ۴۷۵۶ میلیارد تومان را به ثبت رساند که در روزهای انتهایی نیز اغلب عددی پایین‌تر از میانگین به ثبت رسید. متغیر ورود و خروج پول نیز در این ماه شرایط مساعدی را دنبال نکرد و با خروج مستمر پول به طور کلی در این ماه ۸۲۷۱ میلیارد تومان سرمایه کدهای حقیقی از چرخه معاملات خارج شد.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر