آخرین اخبار از سیل در استان فارس

آخرین اخبار از سیل در استان فارس
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
در حادثه سیلاب در بستر رودخانه رودبال استهبان تا کنون ۲۱ نفر جان باخته و ۲ نفر نیز مفقود شده‌اند.

حوالی ساعت ۱۸:۰۰ روز گذشته یگان‌های امدادی کشورمان در پی تماس‌های تلفنی، به وقوع سیلابی پی بردند که در پی بارندگی شدید در شهرستان‌های نی ریز و استهبان رقم خورده و به طغیان و خروش شدید رودخانه رودبال منجر شده است. رودی که منطقه تفرجگاه سلطان شهبازی استهبان یکی از گذرگاه‌هایی است که از آن عبور می‌کند. تفرجگاهی که اواخر هر هفته پذیرای شماری از خانواده هاست.

در پی این رویداد، شماری از خودرو‌ها در سیلاب گرفتار شده و متاسفانه چند تن جان خود را از دست دادند؛ فاجعه‌ای که ابعادش رو به گسترش است.

آمار جانباختگان سیل استهبان

یوسف کارگر، فرماندار استهبان اظهارداشت: عصر دیروز سی و یکم تیر ماه ، بارش شدید باران در شهرستان استهبان حوالی سلطان شهباز، طغیان رودخانه رودبال و وقوع سیل را به دنبال داشت که به موجب آن تاکنون ۱۶ نفر جان باختند و ۷ نفر نیز مفقود شدند.

او افزود: از اجساد کشف شده، هویت ۱۳ نفر مشخص است و جستجو‌ها برای یافتن مفقودی‌ها همچنان ادامه دارد.

فرماندار استهبان گفت: همچنین بر اثر این سیلاب ۵۵ نفر دچار حادثه شدند که توسط نیرو‌های امدادی و عملیاتی و نظامی نجات یافتند.

کارگر گفت: دیروز همچنین ۱۵ خودرو نیز دچار آبگرفتگی و ۱۲ خودرو از زیر آب بیرون کشیده شد.

فرماندار استهبان ادامه داد: به محض وقوع این حادثه طبیعی، مسوولان و نیرو‌های امدادی برای بررسی جزییات ماجرا در محل حضور یافتند.

شهرستان استهبان در فاصله ۱۷۴ کیلومتری شیراز قرار دارد.

شمار جانباختگان سیل استهبان به ۱۸ نفر رسید

عبداللهی مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: در حادثه سیلاب در بستر رودخانه رودبال استهبان ۱۸ نفر جان باختند. از ۱۸ جسد کشف شده، هویت ۱۳ نفر مشخص است و جستجو‌ها برای یافتن مفقودی‌ها همچنان ادامه دارد.

تعداد جانباختگان سیل استهبان فارس به ۲۱ نفر رسید

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس گفت: حادثه سیلاب که در بستر رودخانه رودبال استهبان به وقوع پیوست منجر به جان‌ باختن ۲۱ نفر و مفقود شدن ۲ نفر شد.

این خبر درحال تکمیل است....

منبع: صداوسیما

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر